Toyota představila sportovní verzi modelu Yaris

Na lednové tuningové výstavě v Tokiu se představila studie sportovní verze GRMN modelu Vitz (v Evropě Yaris). Toyota v těchto dnech v tichosti uvedla sériovou verzi Vitz GRMN na trh.

K dostání sice bude pouze v Japonsku, přesto stojí za to se o ní zmínit. Vzhledové úpravy zahrnují sportovní bodykit karosérie, novou masku chladiče, zadní difuzor, LEDky v předních světlech a sportovní výfukový systém. Nechybějí ani pořádná kola – zde sedmnáctky od společnosti BBS. V interiéru se objevují sportovní sedadla, nový přístrojový panel a tříramenný sportovní volant s červeným prošíváním.

Pod kapotou se nachází zážehová patnáctistovka, která dostala turbodmychadlo, díky čemuž vzrostl maximální výkon na 156 koní a točivý moment na 206 Nm. Motor přenáší svůj výkon na vozovku přes pětistupňový manuál, o lepší jízdní vlastnosti se stará sportovní podvozek a účinnější brzdy.

Základní cena je 2 700 000 jenů (cca 537 000 Kč). Vyrobeno bude pouze 200 vozů a prodej, který začne 25. srpna, bude založen na myšlence „kdo dřív přijde, ten dřív bere.“

Zdroj: Toyota