Toyota předvedla lehce modernizované MPV Prius+

Jediným sedmimístným hybridem, aktuálně dostupným v Evropě, je Toyota Prius+. Ačkoliv tento největší člen rodiny Prius prodejně neexceluje, dočkal se pro nový modelový rok faceliftu, který kromě výbavy přinesl především agresivnější vzhled.

Přední maska s větším logem, LED diodová přední světla s projektorovou čočkou Bi-Beam a LED diody pro denní svícení v přepracovaném nárazníku. To je výčet těch asi nejzajímavějších vnějších změn. V zadní části najdeme novou grafiku světel, nárazník se zabudovaným difuzorem a okolí registrační značky. Do nabídky laků karosérie přibyly dva odstíny – Dark Sherry a Attitude Black.

Mohlo by vás zajímat:  Nový Vauxhall Grandland X Hybrid4 je prvním PHEV této značky

Standardní výbavou všech nových Priusů+ se stává multimediální systém Toyota Touch 2 s 6,1palcovou obrazovkou, zadní parkovací kamerou a funkcí MirrorLink. Zároveň došlo k aplikaci tmavého chromu na kliky dveří, ovládání ventilace a klimatizace nebo výdechy ventilace. Mezi budíky je 4,2palcový TFT displej, poskytující základní informace o vozidle, s ovládáním na volantu.

Díky upraveným tlumičům bude modernizovaný Prius+ na silnici nejen lépe držet, ale zároveň poskytne i lepší jízdní vlastnosti. Do prostoru pro cestující bude rovněž pronikat méně hluku, především díky instalaci protihlukových materiálu po stranách v zadní části auta. O pohon se nadále stará hybridní pohonná jednotka o výkonu 136 koní se spotřebou 4,1 l/100 km, která nyní plní emisní normu Euro 6.

Mohlo by vás zajímat:  Mitsubishi odhalilo facelift plug-in hybridního Outlanderu

Zdroj: Toyota