Toyota se vrací do WRC

Toyota Motorsport se po opuštění Mistrovství světa v rally soustředila na Formuli 1. V poslední době se ale opět vrátila i k vývoji soutěžních vozů. Pro nejnižší kategorii byl postaven Yaris R1, v populární kategorii R3 by se měla představit Toyota GT86, po dlouhé době soutěžní vůz s pohonem zadních kol. Nyní se testuje vůz nejvyšší specifikace WRC postavený na základě malého hatchbacku Yaris. O nasazení továrního týmu do mistrovství světa se má ale teprve rozhodnout.

Tento týden tým provádí první šotolinové testy v Toskánsku. Testovacími jezdci jsou Stéphane SarrazinSebastian Lindholm. Servisní zázemí poskytuje Motorsport Italia, podle jeho majitele Bruna De Pianta se ale nepodílí na vývoji vozu. Nasazení vozu v příší sezóně je vyloučené, spíše by se mělo jednat o rok 2016, kdy vstoupí v platnost nové technické předpisy.

Mohlo by vás zajímat:  F1 2015 - VC Austrálie

##Yaris WRC##

Fanoušci doufají v nárůst počtu výrobců v šampionátu. Na přelomu tisíciletí závodilo v šampionátu 7 výrobců, nyní jen 4 (Volkswagen, Citroën, Ford a Hyundai). Toyota má navíc v rally bohatou historii. Celkem 4x získali titul mezi jezdci piloti speciálů Celica s pohonem všech kol (Carlos Sainz 2x, Didier AuriolJuha Kankkunen), a tým také třikrát vyhrál pohár konstruktérů (v letech 1993-94 s typem Celica a v roce 1999 s typem Corolla WRC). Poté se z WRC přesunul do Formule 1.

Zdroj:Autosport.com