Toyota ukáže v Tokiu také koncept nového taxi

Budoucnost dopravy ve městech jsou i nadále vozidla taxislužby. Jejich budoucnost ve velkých japonských městech naznačuje studie Toyota JPN Taxi, která si bere v mnoha prvcích příklad z klasických londýnských taxíků.

O pohodlné nastupování a vystupování cestujících se starají elektricky ovládané zadní posuvné dveře v kombinaci s nízkou podlahou, což ocení zejména starší lidé. Samotný design černého taxi je směsicí futuristických prvků a prvků známých již ze současných Toyot. Vysoký důraz byl kladen na bezpečnost a dobrou viditelnost všemi směry.

I přes velmi vzdušný a prostorný pětimístný interiér, který je vybaven speciální klimatizační soustavou a velkým displejem, jež zobrazuje například informace o cestě, je JPN Taxi v řeči čísel velmi kompaktním modelem. Na délku má 4350 mm, na šířku 1695 mm, na výšku 1700 mm a do rozvoru náprav má 2750 mm

O pohon se stará hybridní soustava, složená z benzínového motoru, který spaluje LPG, a klasického elektromotoru. To má zaručit vynikající ekologické parametry. 

Zdroj: Toyota