Trendu pohonu 4 kol podlehla další automobilka. Kdo ho má k dispozici?

Vozy s pohonem všech kol neboli 4×4 jsou na celosvětovém automobilovém trhu stále populárnější a populárnější. Zákazníci jim čím dál častěji dávají přednost před vozy pouze se zadním pohonem. Tohoto trendu si všimla i společnost AMG, která se specializuje na závodní a sportovní úpravy vozů firmy Mercedes-Benz. Příští generace jejích modelů tak budou mít už jen pohon všech čtyř kol.

Snazší a bezpečnější řízení

Společnost tento svůj záměr již oficiálně potvrdila. Její šéf Tobias Moers konkrétně uvedl, že firmu k této změně přiměla reakce jejích zákazníků na nový model E 63. Naprostá většina zákazníků, konkrétně devadesát procent, si totiž objednala verzi s pohonem všech čtyř kol. Jedním z argumentů, proč dávají řidiči přednost tomuto typu pohonu, je, že pro běžné a méně zkušené řidiče jsou vozy se silnějším, výkonnějším motorem snadněji ovladatelné právě ve verzi s pohonem 4×4, než když mají pohon jen na zadní kola. Řidiči vyzdvihují především lepší jízdní vlastnosti čtyřkolek nejen při jízdě na sněhu či nezpevněném terénu, ale také při průjezdu zatáčkami či při rozjezdu.

Plány AMG

V blízké budoucnosti společnost plánuje pohon všech kol nejen u sedanů či SUV, ale dokonce i u supersportů, jako je například AMG GT. Přesun pozornosti od klasického pohonu zadních kol na pohon 4×4 ale není jedinou změnou, kterou AMG chystá. Další novinkou, související s narůstajícím zájmem zákazníků o elektromobily, bude samozřejmě elektrifikace jejích modelů.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora