Trhu s elektromobily stále dominuje Nissan Leaf

Trh s elektrickými auty stále roste, a i vzájemná konkurence je tedy čím dál tím silnější. Automobilem, který je zároveň nejoblíbenější i nejrozšířenější, ale stále zůstává Nissan Leaf. Má totiž oproti ostatním modelům obrovský náskok. Na trhu se pohyboval už tehdy, když se Tesla teprve pokoušela získat investory na své vlastní elektromobily. Dnes je Nissan Leaf skutečně nejčastější elektromobil, který můžete na silnicích potkat. Po celém světe jezdí asi 363 900 kusů a každý rok se jich prodá dalších 80 000.

Konkurence nespí

Nissan by však každopádně neměl usnout na vavřínech, protože jeho největší konkurent Tesla rychle expanduje, a pokud by dokázal udržet dosavadní tempo, už na konci roku 2020 by se jeho modely mohly stát nejprodávanějšími elektromobily na světě. A poptávka roste i po plug-in hybridech, nahoru jde například Mitsubishi Outlander nebo Chevrolet Volt.

Čínský trh na vzestupu

Zajímavé také je, že mezi nejprodávanější elektromobily a hybridy patří celých 11 vozů vyrobených v Číně. Je tedy zřejmé, že čínský trh se začíná na tento segment silně orientovat a v budoucnu můžeme právě odtud očekávat další oblíbené vozy. Do první desítky se vešli také například:

  • Tesla Model 3, Model S a Model X
  • BAIC EQ
  • BYD Qin PHEV, E5

Je zřejmé, že elektromobily a hybridy očekávají slibnou budoucnost a řada automobilek do nich v současnosti investuje velké peníze. Je tedy jen otázkou času, kdy budou tyto vozy stejně lákavou variantou jako standardně poháněné modely.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora