Tři důvody, proč si na zimu pronajmout garážové stání

Two Cars That Are Parked Parking Garage One Is Silver Other Is Black With White Stripes

Moderní bytová zástavba už většinou počítá s tím, že obyvatelé každého bytu budou mít jedno auto, a tak mají developerské projekty odpovídající počet garážových stání. U rodinných bytových jednotek jsou často k dispozici dokonce dvě místa v garáži. Ale většina Čechů bohužel bydlí na sídlištích nebo menších obcích, kde bývá nedostatek míst i k parkování na ulici, natož krytých stání. Přesto byste se měli plácnout přes kapsu a na zimu si garáž pronajmout, pokud je to jen trochu možné. Důvodů k tomu je hned několik.

Mohlo by vás zajímat:  Jarní období přináší řidičům trable především po setmění. Dát nohu z plynu předejde fatálním následkům

Ochráníte baterii

Baterie v zimě trpí ještě více než jiné komponenty auta. Parkujete-li na ulici, teplota může během mrazivých nocí klesnout hluboko pod nulu. A není-li vaše baterie v dobré kondici, může se stát, že prostě nenastartujete. V tom lepším případě ji budete muset nejprve dobít, v tom horším bude rovnou na odpis. Pokud budete parkovat v relativně stabilních podmínkách garáže, tohle riziko minimalizujete.

Underground Car Parking Shopping Center
Zdroj obrázku: Freepik

Nebudete se potýkat s námrazou

Také námraza na sklech a zrcátcích se garážovaných aut obvykle netýká. A nemusíte auto balit do žádných ochranných plachet, což stejně příliš nefunguje, spíše to z něj udělá potenciální terč různých vandalů a vtipálků. Kromě toho je v dobře izolovaných garážích také menší riziko, že se vám před jízdou zamlží skla. Stát se to může až po výjezdu z garáže, to už by si ale měla se zamlžováním poradit vaše klimatizace nebo systém proti zamlžování, takzvaný anti-fog systém.

Mohlo by vás zajímat:  Kolik golfových míčků se vejde do zavazadlového prostoru modelu Tarraco?

Prodloužíte životnost některých komponent

I když moderní auta působí velmi odolně, mrazy nesvědčí celé řadě jejich komponent. Třeba motor je obvykle lepší nechat před jízdou v mrazivém ránu prohřát, pokud však auto strávilo noc v garáži, klidně můžete vyrazit hned po nastartování. Také karoserii prospěje, pokud na ní nebude pravidelně namrzat sníh. A led či sníh nesvědčí ani oknům, zejména pokud jsou na nich drobné prasklinky a oděrky.

Zdroj: https://evercareprotection.com/pros-and-cons-of-parking-your-car-in-the-garage-in-winter/
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora