Tři důvody, proč v autě nikdy nenechat otevřená okénka: snaha vychladit vůz se může vymstít

Letní teploty jsou tak nesnesitelné, že se každý snaží různými způsoby o to, aby na ně vyzrál. Hlavně při parkování. Někteří hledají stinná místa a mnozí nechávají ve svých autech také pootevřená okénka. V tu chvíli si ale neuvědomí, jak velkou chybou to může být. Co v dané situaci hrozí a proč to raději nedělat?

Změna počasí

Letní počasí může být velmi nevyzpytatelné. Může být jasno, s tropickými teplotami, ale z čista jasna dojde k průtrži mračen. Během několika desítek minut přijde prudká bouřka, se kterou jsou spojeny i přívaly vody. Kapky deště končí úplně všude, včetně interiéru vozu, kam zatečou otevřenými okénky. Proto je riziko stahovat je v letním období, kdy ani předpovědi nemusí stoprocentně vyjít. Vysoušet interiér auta není nic jednoduchého, nehledě na vlhkost, která se může dostat až k elektroinstalaci.

Zdroj obrázku: Freepik

Létající hmyz

Problém může majiteli vozu přidělat také létající hmyz. Nejenom ten drobný, jako jsou komáři, ale i ten větší. V podobě much, vos, včel nebo také sršní. Když hmyz zalétne to interiéru, je to problém hned v několika ohledech. Auto, které má uvnitř čidla, detekuje pohyb a může klidně spustit i alarm. Problém s hmyzem ale mohou mít i všechny ostatní vozy. Stačí, aby si ho řidič nevšiml, a po pár metrech jízdy je boj s vosou v běžném provozu značnou komplikací.

Podmínky pojišťoven

Pojistit si své auto je nejenom povinné – pojištění odpovědnosti – ale také dobrovolné – havarijní pojištění. Kdo si pojistku sjedná, měl by myslet i na podmínky pojišťoven. Ty se často týkají i zabezpečení vozu. Pokud je auto ukradeno z důvodu, že zloděj do něho měl volný průchod otevřenými okénky, může při řešení pojistné události nastat značný problém. Pojišťovna může odmítnout pojistné plnění z jednoduchého důvodu – auto nebylo dostatečně zabezpečeno, jeho majitel svůj majetek dostatečně nechránil. A to jenom proto, že chtěl mít ve voze trochu příjemnější teplotu.

Zdroj: https://shortinformer.com/should-you-keep-your-car-windows-open-or-closed-in-hot-weather/