Triky prodejců aut, díky kterým vypadají lépe než ve skutečnosti. Stačí je správně vyfotit

Na inzertním serveru dokonalé auto, ale po příjezdu na místo vrak, o který by si nikdo ani kolo neopřel. Pokud jste se s něčím podobným již setkali, věřte, že to není až tak ojedinělý jev. Fotografie totiž prodávají a zkušení prodejci moc dobře vědí, jak konkrétní auto nafotit, aby vypadalo doslova dokonale a každý po něm sáhnul. I za cenu, že bude po příjezdu zklamaný. Zde totiž přicházejí na řadu jejich manipulativní triky, kdy vám dokážou doslova vnutit něco jiného. A co je základem správného focení?

Čistota je základ

To nejdůležitější při focení automobilu je čistota. Jakékoliv nečistoty mohou výrazně kazit dojem. A i když lak není dokonalý, dá se dokonalým udělat. Stačí, když je čistý, navoskovaný a naleštěný. Těchto pár základních mycích úkonů může z obyčejného auta udělat doslova skvostné, na první pohled dokonalé.

Zdroj obrázku: Pixabay

Důležité světelné podmínky

Fotit auto v horších povětrnostních podmínkách není příliš ideální. Důležitý je dostatek světla, ideálně toho slunečního. Jak dopadá na karoserii, může její vzhled doslova rozzářit. Zvláště v kombinaci s leštěnkou, která byla aplikována. Oproti tomu fotografie při zatažené obloze mohou vypadat velmi ponuře, zvláště pokud mluvíme o tmavém laku.

Zdroj obrázku: Pixabay

Filtry a dodatečné úpravy

Mnoho mobilních telefonů dnes dokáže fotografie nejenom automaticky vylepšovat, ale dokáže jim přidávat také různé filtry nebo zapojí i umělou inteligenci. Výsledkem je, že jakékoliv takto vyfocené auto vypadá o mnoho dokonaleji než v reálu. Opět je to důvod, jak zaujmout mnoho lidí. Vylepšení barev, světelnosti nebo eliminace šumu. To jsou věci, které udělají zázraky.

Ideální úhly focení

Mnohdy jsou místa nebo plochy, které je vhodné zakrýt. V takovém případě je nejlepší zvolit správný úhel focení. Takový, aby auto bylo vidět ze všech stran, ale zároveň tak, aby co má být schováno, bylo značně v pozadí. I to povede k tomu, že auto na fotce vypadá dokonale, i když může být klidně poškrábané či bourané.