Tuctové auto je volba z rozumu. Přináší mnohem víc výhod než povedený designový skvost

Design auta je jedním z parametrů výběru, ať už se jedná o ojetinu, nebo nový vůz. Do kategorie designu můžeme zařadit mnoho věcí. Od samotného stylu karoserie po rozměry auta přes různé tvary a prolisy až po doplňky, originální díly nebo třeba samotný odstín. Do detailu vyladěné auto na první pohled množná skvěle vypadá, ale hodí se více na srazy než do běžného provozu. Chtít naopak to tuctové je mnohem rozumnější volba. Proč?

Není velkým lákadlem

Auto, které se v ničem neodlišuje a které zapadne mezi ostatní, není nijak velkým lákadlem. Nepřitahuje pozornost vandalů ani zlodějů. Jednoduše se ztratí v davu a dá se říci, že takovému autu nic nehrozí. Naopak jakkoliv výjimečný vůz na tom může být zcela opačně. Jednoho dne může být klidně i pryč z parkoviště, v lepším případě na něm budou pouze šrámy.

Nevyvolává pozornost

Každý občas udělá nějaký ten přestupek. Pokud přitom nedojde ke škodě na majetku nebo zdraví, nemáme důvod se jít dobrovolně udávat. Prostě to necháme být. Jsou tu ale různí všímaví svědkové, kteří rádi udají někoho jiného. Vypátrat viníka s tuctovým autem ale může být značně složité. Naopak u auta, které je čímkoliv výjimečné, není takové dohledání nic složitého. Auto, které nevyvolává pozornost, se prostě ztratí.

Zdroj obrázku: Freepik

Je výhodné

Klasické sériové auto s jednou ze základních barev, patří k tomu nejlevnějšímu, co automobilky nabídnou. Cokoliv navíc, od odstínu přes metalízu až po lakované doplňky, něco stojí. Tuctové auto tak může být volbou z rozumu i z tohoto hlediska. Ušetřené peníze, a mohou to být klidně desetitisíce, lze potom využít mnohem lepšími způsoby.

Dá se opravit

Cokoliv je jakkoliv výjimečné, je komplikovaněji opravitelné. Ne že by neexistovaly díly nebo by to mechanik nedokázal. Ale dostupnost specifických dílů není až tak bezproblémová jako u tuctového sériového auta. Může se tak stát, že výjimečné auto se stane klidně na týdny až měsíce nepojízdné.

Zdroj: https://azbigmedia.com/lifestyle/7-benefits-of-a-car-what-you-should-know/

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora