Tudy jste mohli jet: Aplikace ukáže rozestavěné úseky dálnic a obchvatů

Že se u nás staví nové silnice velmi pomalu, to není žádná tajná ani nová informace. Zajímá vás, co vše je v plánu a po jakých silnicích jste již mohli jezdit, pokud by se tempo výstavby výrazně zrychlilo? Nyní se můžete podívat. I když to příliš nedoporučujeme, jelikož vás mnohdy naštve to, že právě jedete trasu, která už měla dávno jet jinudy.

Podívat se na plánované a rozestavěné úseky je snadné

S novinkou před nedávnem přišla populární aplikace Mapy, která je tuzemskou obdobou Google Maps, a které se v naší zemi poměrně hojně daří. I proto je nadále vylepšována. Pokud vás zajímá, jaké úseky silnic jsou plánovány, nebo již postupně realizovány u vás, nebo na trase kde jezdíte, stačí dát vyhledat tuto frázi: „nové dálnice“. V tu chvíli se vám zobrazí mapa republiky s vyznačenými místy, na kterých se něco buduje, nebo budovat bude.

Na počítači i aplikaci

Rozestavěné úseky dálnic a jiných silnici si můžete zobrazit jak v rámci mobilní aplikace na vašem chytrém telefonu nebo třeba tabletu, tak samozřejmě také v rámci webového prohlížeče. Tedy na vašem stolním počítači, nebo také na vašem notebooku.

Plány vzdálené od reality

Při pohledu na mapu celé republiky po zadání fráze „nové dálnice“ se dost možná zhrozíte, jelikož se to téměř po celé zemi jenom červená. Všechna tato místa označují lokality, kde jsou nové silnice plánovány a kde, jak víte stále ještě nejsou. I když tuto funkci v Mapách rozhodně hodnotíme kladně, musíme upozornit, že mnohé daná zjištění dost možná rozšílí. Hněv ale nepadá na tvůrce aplikace, ale na náš stát, který není schopen zajistit efektivnější výstavbu.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Billboard u dálnice v Michiganu nevysílal reklamu, ale filmy pro dospělé