Tuningová společnost DAMD přichází se zajímavou úpravou Toyoty 86

Je Vaší dlouhodobou touhou kupé Aston Martin, ale finance vyjdou tak akorát na Toyotu GT86? Pak musíte navštívit japonského úpravce DAMD, který z kompaktního kupé dokáže udělat aristokratický model a to včetně jména.

Jak asi tušíte, hlavní změny proběhly v přední části, kde má místo maska chladiče, tolik typická pro auta z Gaydonu. Je zde riziko, že si upravenou Toyotu někdo splete i s Fordem, který britský styl rovněž využívá, proto DAMD změnil i jméno na stylové 86 Vantage. Další změny už jsou mnohem decentnější, když zahrnují upravený zadní spoiler a nárazník, nová zrcátka a přepracovanou dekorační lištu v předních blatnících. 19palcová kola RAYS jsou obuta do pneumatik Bridgestone Potenza, za nimi se ukrývají brzdy ACRE. 

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes-Benz A 45 AMG Brabus

Kabina je na první pohled stejná jako u standardní Toyoty, japonský úpravce jí však kompletně přečalounil hnědou kůží. Zatímco sedadla dostala světlejší odstín, palubní deska, výplně dveří nebo volič převodovky jsou o něco málo tmavší. Celý balíček přijde na 820 000 jenů (cca 163 000 korun), což je v porovnání s reálným Astonem doslova pakatel.

Zdroj: DAMD