Tuto drobnou šipku většina řidičů ignoruje. Přitom umí usnadnit tankování

Tuto šipku má na palubní desce téměř každé auto. Mnoho řidičů si jí však ani nevšimne a pokud ano, tak netuší, jaký význam tato šipka ve skutečnosti má. I když se jedná o drobnou velkou pár milimetrů, je velmi praktická a může nám ušetřit řadu starostí.

Jde se šipka nachází?

Kde danou šipku hledat? Nejde o žádnou kontrolku, která by se rozsvěcela, nebo zhasínala. Na palubní desce je zobrazena stále. A to v místě palivoměru, který nás informuje o tom, kolik benzínu nebo nafty ještě máme v nádrži. Kromě klasického ukazatele, který říká kolik je v nádrži paliva, a kromě takzvaného hladového oka, je zde ještě symbol benzinového stojanu. A právě u něho je viditelný drobný trojúhelník. Bývá velmi malý, a tak mu málokdo dává nějaký význam. Faktem ale je, že význam má a poměrně velký. A to právě při tankování.

Směřuje na levou nebo pravou stranu

Tento trojúhelník, tedy tato šipka směřuje buď na pravou, nebo na levou stranu. A to podle toho, v jakém voze, od jaké automobilky jezdíte. U některých je směr naznačený doleva, u jiných doprava. To se odvíjí od konstrukce vašeho vozu. Tato šipka vám právě určením levé nebo pravé strany říká jednu zajímavou a důležitou věc, kterou oceníte pokaždé, když jedete nakovat palivo.

Ukazuje vám, kde máte víčko nádrže

Pokud často měníte auta, nebo netankujete až tak často, tak se může stát, že zapomenete, kde máte víčko nádrže. Nevíte, zda ho máte vpravo nebo vlevo. A v tu chvíli ani nevíte, zda je pro vás lepší zajet k pravému, nebo k levému stojanu. V tu chvíli vám pomůže tento trojúhelník. Tato drobná šipka u palivoměru. Pokud směřuje doleva, máte víčko nádrže právě na této straně vozu. Pokud naopak směřuje doprava, je na této stravě. V tu chvíli přesně víte, jak a kam správně zajet, aby bylo tankování co nejpohodlnější. Drobnost, ale velmi praktická.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora