Tyhle automobilové značky mají nejvyšší náklady na údržbu. Částky mohou jít do statisíců korun

Není to jenom prodejní, tedy z našeho pohledu kupní cena, která by nás měla zajímat, když si chceme pořídit nové auto nebo ojetinu. Zajímat bychom se měli také o další náklady. Ty souvisí například se spotřebou, ale i obecnou údržbou samotného vozu. A taky je třeba myslet i na pojištění nebo případné ceny oprav. To vše se v průběhu let načítá a konečná částka může mnohým vyrazit dech.

Které vozy jsou nejdražší?

Mnohdy zcela zapomínáme na to, kolik nás naše auto stojí. Ke kupní ceně se postupně přidávají další částky, od registračního poplatku přes dálniční známky až po údržbu, opravy, nové pneumatiky a další a další věci. A čím více jezdíme, tím více peněz můžeme z naší peněženky vytahovat.

Je třeba říci, že provoz různých vozů není z hlediska nákladů vždy stejný. Jsou vozy, které mohou být na celkovém provozu poměrně levné, stejně jako jsou vozy, o kterých lze říct pravý opak. Právě na ty se podíváme. Výdaje u některých mohou jít i na stovky tisíc.

Mohlo by vás zajímat:  Kvůli stoupajícím cenám využívají mnozí při tankování známý fígl. Jediné, čeho dosáhnou, je výsměch

Které vozy jsou nejdražší?

Je jasné, že výdaje každého majitele auta mohou být značně individuální. Se zajímavým průměrem proto přišel poskytovatel mobilních autoservisů YourMechanic. A zveřejnil data, která jsou spojena s desetiletým provozem aut. A u kterých vozů jsou náklady nejvyšší? Jasně dominují auta značky BMW, kde jsou desetileté náklady na částce 17 800 tisíc amerických dolarů. Druhé místo bere Mercedes-Benz s průměrnou částkou 12 900 dolarů. Na místě třetím je Cadillac s náklady 12 500 USD.

Zdroj obrázku: Freepik

A jak je to dále? Nijak levné z hlediska desetiletých nákladů nejsou ani vozy Volvo, Audi, Pontiac, Chrysler nebo Dodge. V závěsu za těmito značkami najdeme i u nás populární automobilky jako Ford, Kia nebo také Land Rover.

Ušetřit se dá

Samozřejmě nezapomínejme na to, že i při koupi vozu s vysokými průměrnými náklady se dá ušetřit. Hlavně na pravidelném servisu, jelikož základní věci si může člověk udělat sám. Též lze ušetřit i na dílech, jelikož ty originální nejsou vždy nutností.

Zdroj: https://lifehacker.com/the-car-brands-with-the-highest-maintenance-costs-over-1781639773