Tyhle věci do auta v zimě zkrátka nepatří. Následky nebývají příjemné

To, že auto není trezor, moc lidí nerespektuje. Málokdo si však uvědomí, že problém může nastat nejenom ze strany zlodějů, kteří uvidí v interiéru něco lákavého a budou si to chtít vzít. V tuto roční dobu je třeba si uvědomit, že velké škody může napáchat také mráz. Co proto nenechávat v autě, když teploty klesají pod nulu?

Elektronika

Je jedno, jaká elektronika to je. Obecně mrazy nesvědčí žádné, ve které se používá akumulátor. V autě proto nenechávejte v mrazech notebooky, tablety ani mobilní telefony. Čím nižší teplota, tím větší nápor na baterii, která se může i vybít. Dlouhodobé vystavování takovým extrémům jí pochopitelně také neprospívá.

Nápoje

Na delší cestě bychom měli mít při ruce dostatek tekutin. Je však chybou připravit si lahev s vodou už večer. Během nočních mrazů dojde k tomu, že tekutina uvnitř lahve zmrzne. Lahev se může následně roztrhnout. Ještě horší je to v případě sycených, hlavně plechovkových nápojů. Zde může v případě delšímu vystavení mrazu dojít dokonce i k explozi.

Zdroj obrázku: Freepik

Potraviny

Potraviny, které zvládnou i silnější mrazy, problém obvykle nejsou. Jiné ale ve svém voze v mrazivém počasí nenechávejte. Příkladem mohou být různé trvanlivé potraviny v plechovkách. U nich hrozí stejný jev jako v případě nápojů. Může dojít k prasknutí plechovky nebo k jejímu poškození, kdy se do ní začne dostávat vzduch. A ten jídlo postupně znehodnotí. Navíc několikrát přemrzlé jídlo nebude nejchutnější.

Léky

Ani léky není vhodné skladovat v mrazivém počasí v autě. Na každém příbalovém letáku jsou uvedeny optimální teploty pro skladování. Pokud nejsou dodrženy, může lék jak ztratit na účinnosti, tak se může stát dokonce i škodlivým pro náš organismus.

Oblečení

V první řadě není úplně komfortní, když se začnete oblékat do outfitu, který je zcela vymrzlý. Dále je třeba myslet na to, že se ve voze může držet vyšší vlhkost, která zůstává i v samotném oblečení. Hlavně v tom silnějším se poté může vlhkost držet a podněcovat vznik plísní.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/list/things-you-should-never-leave-in-your-car-during-winter/