Tým Red Bull F1 bude od roku 2013 hlouběji spolupracovat s automobilkou Infinity

Tento víkend skončilo mistrovství světa zavodních vozů Formule 1, přičemž se mistrem světa pro rok 2012 stal jezdec Sebastian Vettel z týmu Red Bull Racing. A jak tomu tak bývá, hned po skončení šampionátu se začaly automobilky připravovat na další sezonu. První novinkou pro následující sezónu je rozšíření spolupráce mezi automobilkou Infiniti a týmem Red Bull Racing. Japonská značka se rovněž stane hlavním technickým poradcem stáje.

Podle nové sponzorské smlouvy, uzavřené před několika dny, bude partnerství mezi společností Infiniti a Red Bullem trvat minimálně další 4 roky. Začátkem sezony 2013 se závodní tým přejmenuje na Infiniti Red Bull Racing. Vedení automobilky je podle všeho velmi spokojeno s nárůstem zájmu o její vozy, na kterém mají velkou zásluhu právě úspěchy rakouského týmu, který je navíc doplněn o skvělé týmové jezdce.

Mohlo by vás zajímat:  Buggyra na Zolderu - souhrnná zpráva

Automobilka Infiniti patří pod japonskou značku Nissan, která pro změnu spadá do portfolia Renaultu. A právě Renault je výhradním dodavatelem motorů pro vozy F1 Red Bull RB9. V zákulisí se také objevily spekulace, že se označení Infiniti dostane i na motory vozů F1 RB9. Představenstvo Renaultu však tuto spekulaci velmi rychle popřelo a šéf Carlos Ghosn k tomuto prohlásil, že v tomto ohledu k žádné změně nedojde a stejně tak si nepřeje, aby došlo k nějakým zmatkům.

Díky spolupráci mezi Infiniti a Red Bullem se očekává zlepšení v technickém oddělení a vývoji automobilky, kde se například nově vyvíjí nový systém pro obnovu energie, který se zavede v závodech F1, a to v sezoně 2014. Technický ředitel Red Bullu Adrian Newey na závěr prohlásil, že F1 každým dnem představuje pro inženýry a techniky nesmírnou výzvu a řekl také, že možnost spolupracovat s novým technickým partnerem, jako je právě automobilka Infiniti, přinese týmu skvělý základ pro nastartování nových projektů.

Mohlo by vás zajímat:  Renault Clio RS Cup - závodní model pro novou sezonu!

Fotografie: Infinitipress

##RBR##