Tyto ojetiny dojedou nejdál. Vybrali jsme ty s malou spotřebou a velkou nádrží

V době elektromobilů je téma dojezdu opět aktuální. Zatímco auta na elektřinu ujedou stovky kilometrů, vozy se spalovacím motorem atakují i 2 000 km. Tedy pokud pořídíte ty správné, budete mít lehkou nohu a jejich nádrž naplníte palivem téměř po okraj. Která auto jsou ta, se kterými na jednu nádrž dojedete nejdále?

Citroën C4 1,6 BlueHDi 100

Výrobce udává, že spotřeba tohoto auta může být za ideálních podmínek pouze 3,3 litrů paliva na sto. A jelikož je součástí auta nádrž na celých 60 litrů paliva, jsou počty jednoduché. Citroën C4 1,6 BlueHDi 100 může na plnou nádrž ujet přes 1 800 kilometrů.

Peugeot 508 1,6 HDi ETG6

Hlavní výsadou tohoto vozu je především jeho velká nádrž, která má objem přesně 70 litrů. Když k ní vztáhneme papírovou spotřebu, která má na sto ujetých kilometrů činit jenom 4 litry nafty, dostáváme se na nájezd atakující 1 800 kilometrů na jednu natankovanou nádrž.

Volvo S60 D2

Nejenom symbol bezpečnosti a elegance, ale i symbol toho, že k pumpě budete jezdit skutečně jenom jednou za čas. Napomůže k tomu hlavně nádrž o objemu 67,5 litru. Spotřeba tohoto vozu má být pot 4 litry na sto, což znamená, že ujet více než 1 700 kilometrů na jedno natankování může být realitou.

Renault Mégane Energy 1,5 dCi 110

Podle papírové spotřeby dokáže tento Francouz jezdit za 3,5 litru na sto kilometrů. Pokud to s vozem dokážete, nemusíte se o návštěvu čerpací stanice starat, jelikož díky šedesátilitrové nádrži zvládnete bez dotankování ujet kolem 1 700 kilometrů.

Peugeot 308 SW 1,6 BlueHDi

Podle papírových hodnot dokáže toto auto jet za pouhé 3,1 litrů na sto. To je velmi dobrá hodnota. Jenom škoda, že nádrž v autě má objem pouze 53 litrů. Být to o nějaký ten litr více, Peugeot by zvládl podstatě více než současných zhruba 1 600 kilometrů bez tankování.

Mohlo by vás zajímat:  Automobilky mají fintu, jak oklamat emisní limity. Co dělají?

Audi A6 2,0 TDI Ultra

Na motor TDI nedá řada milovníků nafty nikdy dopustit. A to mimo jiné i pro jejich spotřebu, která je u tohoto vozu podle specifikací 4,3 litry na sto. Díky opravdu velké nádrži, která pojme 73 litrů paliva, je reálné zvládnout na jeden zátah i téměř 1 700 kilometrů.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora