Unicorn zajistí provoz dobíjecí infrastruktury pro elektromobily a hybridy Škoda

Electric Charge 2301604 1280

E-mobilita je strategickou prioritou společností Unicorn a ŠKO-ENERGO. Na základě vítězství ve výběrovém řízení se společnost Unicorn stala dodavatelem systému pro správu, provoz a údržbu dobíjecí infrastruktury pro vozy s elektrickým nebo hybridním pohonem ŠKODA AUTO a následně přímým online kanálem pro prodej veřejnosti.

Pro pokrytí potřeb dobíjecí infrastruktury společnost Unicorn využila produkty e-mobility ChargeUp CPO a ChargeUp ESP.

Právě produkt společnosti Unicorn s názvem ChargeUp CPO (Charge Point Operator) se stal hlavním dohledovým systémem pro dobíjecí infrastrukturu mladoboleslavské automobilky a spravuje nyní více jak 200 dobíjecích stanic. Aktuálně je ve společnosti ŠKO-ENERGO provozován ChargeUp CPO 1. generace a v nejbližší době bude nahrazen novou generací, která je postavena na moderních cloudových technologiích.

Mohlo by vás zajímat:  Kia představil svůj vůbec první mild hybrid

Řešení ChargeUp CPO poskytuje komplexní řešení elektromobility pro správu, provoz a údržbu dobíjecí infrastruktury pro vozy s elektrickým pohonem a je založeno na robustní technologické platformě Unicorn Application Framework (UAF), která v sektoru evropské energetiky úspěšně slouží mnoha zákazníkům.

Komplexní řešení pro elektromobilitu ChargeUp zahrnuje i internetovou službu pro koncové klienty, zvanou ChargeUp ESP (Emobility Service Provider). Systém pro plnou podporu koncových uživatelů elektromobilů, jenž řidiče bezpečně dovede k nejbližší dobíjecí stanici, informuje o dostupnosti, technické způsobilosti nebo momentálním stavu dobíjecích stanic a zejména poskytuje i možnost přímé platby za dobíjení.

Klíčovými funkčnostmi realizovaného systému je kompletní administrace a správa veškerých evidovaných dat souvisejících s dobíjecími stanicemi, jako jsou jejich technické vlastnosti, fyzické umístění a aktuální stav, dále pak dispečink dobíjecích stanic a jejich vzdálené ovládání. V dalších verzích jsou plánované funkce Smart Meteringu pro zabezpečení příjmu a centrální evidence měřených dat pro fakturaci a reporting nebo tzv. Load Management, jež umožňuje řízení dobíjení elektromobilů dle momentálních podmínek v energetické síti či podle profilu koncového zákazníka.

Mohlo by vás zajímat:  Honda CR-Z - Příští generace na základě Civicu Type R!

„Unicorn je dlouhodobým dodavatelem robustních softwarových řešení v oblasti energetiky zákazníkům celé Evropy. Firma je současně i poskytovatelem širokého spektra IT služeb pro ŠKODA AUTO. Volba platformy ChargeUP CPO ukazuje na důvěru naší společnosti v Unicorn nejen v oblasti informačních technologií, ale i v jejich hluboké know-how koncernových standardů, procesů a našich technologických požadavků,“ řekl Milan Poddaný, prokurista ŠKO-ENERGO.

„Považujeme oblast e-mobility za velmi perspektivní, proto jsme ji určili jednou z našich hlavních priorit. Do produktů a řešení pro elektromobilitu významně investujeme, a systematicky tak prohlubujeme naše kompetence,“ doplnil Jan Konrád, Chief Commercial Officer společnosti Unicorn.

Mohlo by vás zajímat:  Rusové začali s vývojem hybridní Lady

Technologická náročnost a členitost řešení dobíjecí infrastruktury vyžadují intenzivní sdílení know-how i v těch nejužších specializacích technologie. Současně je nutná i široká technologická spolupráce k realizaci skutečně nejlepších řešení cílovým zákazníkům. Proto jsou obě společnosti, Unicorn i ŠKO-ENERGO, nadále mimořádně aktivní v nových technologických a strategických partnerstvích s ostatními hráči na poli elektromobility.

Zdroj: TZ Unicorn
Tomáš Dunajčík

O Tomáš Dunajčík

Kontakt na autora: tomas.dunajcik@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora