Unikly první skici nové generace Viana?

Nová generace Mercedesu Viano je nejspíše již za dveřmi. Kromě mnoha testovacích prototypů se totiž na světlo světa dostaly také dvě kresby, které ukazují budoucí designový směr největšího MPV německé automobilky

Zatím sice tyto kresby nemůžeme považovat za oficiální, podle blogu Mercedes-Benz Passion, od kterého fotky pocházejí, však mají tyto návrhy původ přímo u Daimleru. Dalo by se tedy říct, že jsou skoro oficiální. 

A co vlastně obrázky ukazují? Především velkou inspiraci nejnovějším vydáním limuzíny třídy S. A není se čemu divit. Právě „esko“ a Viano bývají nejčastěji používány jako auta pro převoz nejrůznějších celebrit nebo významné kulturní festivaly. 

I z technického hlediska se tak dá očekávat jen to nejlepší. Devítistupňový automat sice zatím budeme muset oželet, jako náhradu však dostaneme jeho sedmistupňového sourozence 7G-Tronic. Pod kapotou se k automatu přidá hned trojí naladění vznětových čtyřválců. Prozatím se nepočítá se šestiválcovou verzí, naopak v kuloárech se šušká něco o elektrické a plug-in hybridní verzi. 

První zákazníci se Viana dočkají již v příštím roce. Kde svou novinku Mercedes představí však zatím není jasné.

Zdroj: blog.mercedes-benz-passion.com