Unikly vám letošní Legendy? Podívejte se na reportáž z této unikátní show

Img 3670

Motoristická slavnost Legendy se letos konala již po šesté. To jenom dokládá její unikátnost a hlavně zájem. Výstaviště Praha Holešovice se stalo opět místem, kde se mohou fanoušci aut kochat nádhernými vystavenými exempláři, stejně jako mají možnost sledovat doprovodný program. Pokud jste z jakéhokoliv důvodu nemohli šesté Legendy navštívit, podívejte se prostřednictvím naší reportáže, jak to tam vypadalo.

Bylo co obdivovat

Kdo zavítal na Letošní Legendy, mohl hned po průchodu hlavní branou obdivovat hlavní téma slavnosti. To celkem jasně shrnuje „Made in USA“. Početné množství „Amerik“ ukázalo, že auta vyráběný za velkou louží rozhodně stála za to. Bez ohledu na jejich modelový rok. Vše bylo doplněno i americkými trucky, které by bylo radost potkávat i na našich cestách.

Mohlo by vás zajímat:  Některé automatické funkce je lepší nevypínat. Jinak auto poputuje rovnou do servisu

Následující kroky už vedly do samotného Průmyslového paláce. Jeho pravé křídlo bylo pojmenované jako Pavilon elegance a nabídlo mnoho krásných historických exemplářů. Střední část byla označena jako Pavilon rychlosti a jak můžete vidět v naší galerii, i tady bylo co obdivovat.

Dále vedly kroky návštěvníků do venkovního prostranství, které bylo tematicky rozděleno na jednotlivé sekce podle vystavovaných vozů. Nechyběly části věnované japonským vozům, stejně jako těm anglickým, německým, nebo francouzským a také populárním československým. Vše doplnily také automobilky Citroen, Subaru, nebo Mercedes-Benz a Land Rover či Jaguar.

Mohlo by vás zajímat:  Koupit na konci roku ojetý automobil je větší riziko, než se může zdát. Důvody proč počkat do ledna jsou překvapivě logické

O zážitky bylo postaráno

Kdo nechtěl zůstat jenom u obdivu nádherných vozů (a několika motocyklů), ten mohl jít cestou řady zážitků. Ty nabídl třeba Pavilon zábavy s možností využít celou řadu různých simulátorů. Venkovní prostor nabídl offroad zónu, stejně jako například FMX exhibici. To vše doplňovaly různé stunt exhibice a další jízdy. Jediným zklamáním byla pravděpodobně absence okruhu, což bylo způsobeno volbou termínu, kdy řada jezdců musela dát přednost závodům.

Zájem byl velký

Že šlo o povedenou akci dokládá nejenom to, že se bylo možné pokochat více než 1 200 exponáty, ale i to, že motoristickou slavnost Legendy navštívilo více než 51 000 návštěvníků. A co mohli vidět? Podívejte se do naší fotogalerie.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora