Ušetřit na provozu auta lze i netradičními způsoby. Na nich řidiči uvidí, kolik peněz vyhazovali oknem

Šetření je motto dnešní doby. Není se čemu divit, když se podíváme na to, co se děje okolo nás. Úspory logicky hledají i ti, kteří mají vlastní auto. I na něm se dá zajímavým způsobem snížit náklady. Jen je třeba vědět, jak na to. Mnozí si roky vůbec neuvědomovali, že to mohou být tisíce korun, o které lze provoz auta ponížit. Jak?

Vhodné pojištění

Každý, kdo má auto, musí mít sjednané povinné ručení. Zákon stanovuje pouze základní limity. Jinak je na každém, jaký rozsah pojistky si zvolí. A tak mnozí často zbytečně přeplácí za až astronomické limity krytí, platí za různé asistence, kterých nikdy nevyužili, nebo služby, které se jeví až zbytečně. Zrevidovat si pojistku a platit jen za to, co je opravdu potřeba, pomůže náklady zajímavě snížit.

Správné tankování

Byly doby, kdy řidiči neřešili, kde natankují. Někteří neřešili ani rozdíl v korunách za litr. To se ale mění a právě tyto drobné položky mohou vést k zajímavé úspoře. Pár desítek nebo stovek korun na nádrži může dělat zajímavou sumu. Jak ji ušetřit? Stačí sledovat ceny paliv v okolí či na pravidelných trasách. A nabrat tam, kde je cena pochopitelně nejvýhodnější.

Zdroj obrázku: Freepik

Omezení jízd

Opravdu je nutné jet kilometr na nákup, když se to dá dojít pěšky nebo na kole? Nebo jet několik pár kilometrů autem, když existuje levnější hromadná doprava? I to jsou věci, kterými se na provozu auta ušetří. Stačí jenom přemýšlet a umět počítat. Když se omezí zbytečné jízdy, může to měsíčně dělat také poměrně velkou sumu peněz.

Úklid vozu

Ano, i úklid auta pomůže k úsporám. Řada lidí v něm vozí naprosté zbytečnosti. I ty těžké. Čím větší je váha auta, tím více paliva potřebuje k rozjezdu i udržení rychlosti. Stačí ho vyklidit, tedy i o desítky kilogramů odlehčit, a rázem může být každá z cest znatelně úspornější. A to i s naprosto stejným stylem jízdy, na stejných trasách.

Zdroj: https://www.rac.co.uk/drive/advice/know-how/30-money-saving-motoring-tips/