Usnadnit péči o auto pomůže holicí pěna, lepicí páska nebo horká voda

Cleaning 791542 1280

Máte rádi auta a rádi se v nich proháníte po silnicích? Je péče o auto a jízda v něm pro vás velkou radostí, o kterou se nechcete nikdy připravit? Chcete jezdit jen v krásném a udržovaném autě, ale vaše současné vozidlo, už tomu moc nenasvědčuje? Přemýšlíte, že byste si za drahé peníze pořídili auto nové a hezké, aby vám všichni kolem mohli závidět? Nemusíte, protože dnes pro vás máme několik triků, pomocí nichž snadno vrátíte svému současnému vozidlu vzhled nového auta. Ušetříte tak spoustu korun, a navíc budete svému autu mnohem blíže než předtím. Pojďte se podívat na několik triků, o kterých jste možná ani netušili. Některé jsou skutečně užitečné, jiné vám budou připadat zvláštní a o dalších můžete dokonce i pochybovat. Ale existují a řada řidičů je skutečně doporučuje. Jejich reálné vyzkoušení však necháme čistě na vás. Některým řada z nich může posloužit i k pousmání nad tím, jaké rady a tipy různá automobilová fóra skýtají.

Triky pro řidiče

Ti z vás, kteří jste majitelem auta, jistě dobře víte, že auto umí být jako bezedná pokladnička. Stále do něj musíte vrážet nějaké peníze, aby vypadalo dobře a správně pracovalo. Neustálé doplňování paliva je samozřejmostí, ale pak následuje například výměna nových pneumatik, výměna stěračů, brzd, opravy zrcátek a spousta dalších komponentů. Ročně tak utratíte tisíce, aby vaše auto vypadalo k světu. Některé z vás už to možná nebaví, a proto si říkáte, že za ty peníze bude lepší pořídit si auto nové. To není potřeba, protože díky těmto trikům snadno ušetříte a vaše auto bude jako nové a plně funkční.

Mohlo by vás zajímat:  Největší nevýhoda plug-in hybridů se ukáže při nabíjení. Majitelé pak litují, že nemají elektromobil
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Sklo a důlky v kapotě

Může se stát, že se vám v autě rozbilo sklo nebo prasklo okýnko, a pomocí vysavače se vám nepodařilo vše dobře odstranit. Abyste vysáli všechny skleněné částečky z vozidla, nalepte silnou lepící pásku na místa koberce, kde se vám sklo nepodařilo vysát.

Máte na autě nějaké důlky nebo prohlubně od bouračky? Nemusíte nutně kupovat nové auto nebo ho dávat do servisu, vyzkoušejte metodu s vroucí vodou a čističem trubek, která dokonale vyřeší váš problém během pouhých 30 vteřin. Stačí smíchat, nalít na promáčklinu a plech vytáhnout nebo vytlačit.

Mohlo by vás zajímat:  První problém po koupi elektromobilu přijde ihned. Majitel zaplatí mnohem víc, než čekal

Palivová nádrž a dolití oleje

Mění často auto a nepamatujete si, na které straně vozidla se nachází palivová nádrž? Stačí se podívat na palubní desku do oblasti s palivovou nádrží a šipka vedle piktogramu vám ukáže, na které straně nádrž je.

Pokud potřebujete nalít dolít do auta olej, ale nemáte vhodnou nálevku, bude vám k tomu bohatě stačit šroubovák, po kterém olej krásně zteče tam, kam potřebujete. A ani kapka neskončí v motorovém prostoru.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zamlžené sklo a odření

Nechcete, aby se skla ve vašem autě pořád zamlžovala? S tímto snadným a levným způsobem to rychle vyřešíte. Stačí jen holicí pěna a dva suché ručníky. Pěnu naneste na ručník a otřete s ním okna. Počkejte a druhým ručníkem okno otřete.

Nechcete-li, aby vám soused odřel při parkování dveře, pak si na boční stěny vašeho vozidla instalujte pěnové chrániče, které tomu zabrání. Uvidíte, že odřeninám bude konec. Pěnové chrániče stojí pár korun a pořídíte je například v hračkářství nebo ve sportu v oddělení plavání.

Mohlo by vás zajímat:  Porsche závodí na Marsu díky české značce

Z bláta k čistým světlometům

Uvízli-li jste v blátě a není poblíž nikdo, kdo by vám pomohl, vezměte kus dřeva, dejte jej pod kolo a rozjeďte se. Mělo by se vám podařit u bláta vyjet. Nezapomeňte si auto následně pořádně umýt od bláta.

Chcete čisté světlomety bez škrábanců, nebo zašlých částí? Použijte zubní pastu tak, že ji nanesete na světlo pomocí suchého hadříku, počkáte 10 minut a potom ji pomocí papírové utěrky odstraníte.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Vosk a dálkové ovládání

Voskovali jste auto a zůstaly vám na něm skvrny od vosku? Nezoufejte, protože je snadno odstraníte pomocí ručníku nebo hadříku z mikrovlákna. Vezměte si jednu z těchto látek pomalý kruhovým pohybem otřete vosk z auta. Bude-li na ručníku hodně vosku, omyjte ho a použijte druhý ručník nebo hadřík.

Chcete zvětšit dosah dálkového ovladače, ale nevíte jak? Řešení je jednoduché a možná trochu překvapivé. Přiložte ovladač k ústům a při stisknutí otevřete ústa jako při mluvení do megafonu. Účinek se prodlouží a signál se zvýší.

Zdroj: Autorský text
David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora