Už i Honda přišla se svým elektromobilem. Jaký bude?

Moderní auta jsou vlastně počítače na kolech a ještě víc to platí o elektromobilech. Společnosti v automobilovém průmyslu se v posledních letech, díky úmyslu snižování emisí, orientují na auta na elektrický pohon. Automobilka Honda představí na ženevském autosalonu v březnu 2019 svůj první elektromobil.  Honda se do nynější doby zabývala spíše hybridy nebo pohonem na vodík.

Do 6 let 75% elektromobilů

Automobilka slíbila, že do 6 let bude vyrábět 75 procent aut s elektrifikovaným motorem. Tento vůz bude prvním hromadně vyráběným vozidlem a měl by se objevit i v Evropě. Vůz velmi silně připomíná Hondu Urban EV, která sklízela úspěch ve Frankfurtu v roce 2017 a bude patřit mezi malé vozy. Tento vůz nabízel dojezd přibližně 160 km a standartní nabití baterie v domácí síti za 6-8 hodin, přičemž při rychlonabíjení se doba sníží na 30 minut. U nového konceptu, který bude letos představen, se podle některých informací, očekává dojezd až 320 km.

Testování a vzhled

Model byl již zaznamenán na silnicích v běžném provozu. Silně maskovaný prototyp připomíná již zmíněný původní koncept. Měl by mít podobné rozměry i kulaté světlomety. Mohl by se ale vyrábět s 5 dveřmi. Na fotkách, které jsou k dispozici, zaujme absence zpětných zrcátek. Ty budou nahrazeny kamerami. Vnější okolí tedy bude zobrazováno na displeji uvnitř vozidla. Zadní část auta je pak křehčí, než původní koncept. Displej ve vozidle bude pravděpodobně obsahovat většinu ovládacích prvků.

Přesnější informace o sériově vyráběném vozidle se dozvíme zřejmě až v březnu na autosalonu v Ženevě, který proběhne od 7.3 do 17. 3. 2019.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Toyota představila koncept městské tříkolky