Už jste slyšeli o voze Škoda Sunroq?

Car 2708882 960 720[1]

Skutečně jsme se nepřepsali ani nezmýlili. Máme na mysli model, kterým je Škoda Sunroq. Pokud si říkáte, že jste jeho představení nikde nezaregistrovali, a ani jste o voze vlastně vůbec neslyšeli, můžeme říci, že je to celkem pochopitelné a celkem také logické. A to z jednoho prostého důvodu. Tím je fakt, že tento model nepochází ze samotné Škodovky jako takové, ale pochází od studentů.

Kdo vůz Škoda Sunroq vyrobil?

Byli to studenti Středního odborného učiliště v Mladé Boleslavi. Tedy školy, která je úzce spojena právě s automobilkou Škoda auto. A zde se nejenom učí mnohdy budoucí zaměstnanci Škody. Dochází zde také k tomu, že zde vznikají zajímavé novinky. Díky spolupráci s automobilkou zde mají studenti mnoho možností a příležitostí k tomu, aby dali volnost svým snům a představám.

Mohlo by vás zajímat:  SsangYong během několika dní otevřel další dvě nová dealerství. Celkově jich je v ČR již devět

Co je Škoda Sunroq

Na první pohled naprostý unikát. Když jde o název, tak ten zcela logicky připomíná model Karoq. A z něho také tento model jasně vychází. Nutno ale dodat, že hlavní odlišností je fakt, že se jedná o kabriolet. Vzhledem k předloze, tedy sériovému modelu, je celkem jasné, že se nejedná o žádný sportovní model, ale o kabriolet rozhodně robustních a v podstatě i nepřehlédnutelných rozměrů.

I když se může jednat o počin, na který lze pohlížet zvláštně, nezapomínejte na to, že tento odvážný krok zkusily v minulosti i prestižní automobilky. Konkrétně je to Range Rover Evoque Cabriolet, který se objevil před dvěma lety. Je jasné, že zde si dost možná vzali studenti také dost inspirace.

Mohlo by vás zajímat:  Italská paráda na silnici se jménem Nivola!

Zajímavé červeno-bílé provedení

Na první pohled, tedy pokud jde o exteriér, zaujme výraznější červená barva. Stejná, v jaké může být k dispozici i sériový model Škoda Karoq. Mnohem zajímavější je to však v interiéru. I zde ze najít řadu červených prvků. Dominuje však barva bílá, která vytváří zajímavé kontrasty. Drobným zklamáním může být jenom to, že se za pomoci červené nepodařilo dosáhnout větší dravosti, stejně jako to, že černé ovládací prvky v interiéru s danou dvojicí barev zase až tak dokonale nekorespondují.

Mohlo by vás zajímat:  BMW si pro CES připravilo hned trojici unikátních novinek

Je vidět a hlavně slyšet

Není to jenom jedinečný vzhled, kterým auto upoutá na první pohled. Také musíme říci, že i když ho neuvidíte, můžete slyšet, že se blíží. I toto byl směr, kterého se studenti rozhodně nijak výrazně nebáli. A využili k tomu klasickou výfukovou soupravu z Octavie RS, kterou se jim ale podařilo zajímavě vylepšit. A to v první řadě tak, že auto nemá 2 koncovky výfuku, ale má hned 4. Druhým vylepšením je to, že má upravený tlumič. To zajistí, že když se budete blížit na místo určení, už z dálky vás budou lidé vyhlížet. Škoda Sunroq skutečně není nijak tichá.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora