V autech najdeme i skrytý otvírák na nápoje. Používat ho ale nelze za jízdy

Automobily mají mnoho různých doplňků a funkcí, o kterých majitelé často nemají potuchy. Jednak proto, že mnoho věcí může být objeveno až po přečtení obsáhlých příruček, tak i proto, že na některé věci se mohlo přijít později. Vůbec se nepočítalo s jejich druhým použitím, ale jelikož je reálné, řada lidí začala dané součásti vozu tímto způsobem využívat. A jednou vychytávkou, kterou mají mnohá auta, je také otvírák. A to na zátkované lahve, bez ohledu na obsah. Ať už je v nich limonáda, pivo, nebo cokoliv jiného, dostat se k obsahu lze, i když nemáte po ruce otvírák. Stačí mít k dispozici auto.

Během jízdy jde o velký risk

Daný skrytý otvírák v autě se sice dá použít, ale jedno negativum má. Využít by se totiž měl výhradně, když auto stojí, popřípadě ve chvíli, kdy jede méně pasažérů, než dovoluje konkrétní auto. Otvírák nápojů se totiž v autě skrývá na bezpečnostním pásu. Není samozřejmě nutné zmiňovat a připomínat, že jeho odepnutí během jízdy je považováno za velký hazard. Pokud by došlo k nehodě, nepřipoutaná osoba v autě ohrožuje nejenom sebe, ale ohrožuje také ostatní spolucestovatele v autě. Pokud však cestuje méně lidí, než dovolí auto, jsou některé bezpečnostní pásy volné a lze je tedy použít i na otevření nápojů.

Zdroj obrázku: Freepik

Kovová část bezpečnostního pásu

A kde tedy otvírák na bezpečnostním pásu přesně najít? Jedná se o jeho kovovou část, kde je vytvořeno očko různých velikostí a tvarů. A právě to může v mnoha vozech posloužit jako velmi jednoduchý a praktický otvírák. Dalo by se tak říci, že tato vychytávka je v autech skoro odnepaměti, ale jenom málokdo o ní ví.

Tento improvizovaný otvírák však nenajdeme jenom v osobních autech. Samozřejmostí jsou i dodávky, stejně jako nákladní auta. A zapomínat nelze ani na autobusy, kdy například ty dálkové musí být pásy vybaveny už od roku 2004. Kdo při cestě bude chtít osvěžení, nemusí se bát ani lahve s klasickým korunkovým uzávěrem. Možnost jejího otevření je velmi snadná.

Zdroj: https://www.stitchfix.com/men/blog/features/10-makeshift-bottle-openers/