V Detroitu se ukáže SRT Viper s balíčkem Grand Touring a v novém laku

Poslední dobou se již stalo tradicí, že se na významnějších amerických autosalonech ukazuje SRT Viper vždy s nějakou novinkou. A nejinak tomu pochopitelně bude i na nadcházejícím detroitském autosalonu. Tam se legendární zmije představí v novém laku s balíčkem Grand Touring.

Zelený lak Stryker Green, který je první novinkou, vychází z odstínu Snakeskin Green, který byl v nabídce Viperu v roce 2008. Žluté a zelené pigmenty, které lak obsahuje, mají evokovat vzhled tekuté rtuti. Samotná aplikace barvy na karosérii amerického supersportu trvá asi osm hodin a skládá se ze základového laku, zelené střední vrstvy a konečných úprav. 

Druhou, zajímavější novinkou, je příplatkový balíček Grand Touring, který obsahuje kožené čalounění Nappa, dvoustupňové tlumiče Bilstein DampTronic Select a elektronickou kontrolu stability, nastavitelnou v pěti módech. Všechny tyto prvky byly dříve vyhrazeny jen pro Viper GTS. Pokud si balíček objednáte, můžete své auto mít pouze ve dvou barvách – nové zelené Stryker a černé Venom.

Zdroj: SRT