V hlavním městě České republiky byl otevřen servis pro automobilku Tesla

Jestliže jste automobilový fanoušek, pak budete nejspíš znát americkou společnost Tesla, která vyrábí a zároveň prodává automobily s elektronickým pohonem. Americká automobilka Tesla sídlí ve Spojených státech amerických, a to konkrétně v Palo Alto, které můžete nalézt v Kalifornii. Proč tuto automobilku vůbec zmiňujeme? Jedná se o to, že nově v Praze otevřela svůj první servis, který bude sloužit pro jejich vlastní elektrické automobily. Nová hala bude fungovat nejen pro tuzemský trh, ale rovnou pro východní Evropu. Zakázky se tedy očekávají i z jiných, blízkých států.

Servisem to rozhodně nekončí!

Společnost má s Českou republikou daleko větší plány. Řeč je v tomto případě i o vlastním výdejním místě, kde by si zájemci mohli jeden z automobilů zakoupit. Je fajn, že se začalo se servisem, i přes to, že pro nový vůz značky Tesla si budete muset zajet do blízkého Německa nebo Rakouska. Zájem o tuto značku u nás roste a své o tom dokážou vyprávět mimo jiné i statistiky.

Kde můžete servis navštívit?

Možná vás bude zajímat odpověď na otázku, kde lze tento první servis pro automobilku Tesla navštívit. Jestliže jste majitelem této značky a objevily se vám první problémy, navštívit jej můžete ve Vysočanech v hlavním městě České republiky Praha.

První servis, poté prodeje v Česku

Jak jsme vám již sdělili, společnost řeší také vlastní výdejní místo. Nechce však nic uspěchat a v první řadě připadá v úvahu rozjetí nově otevřeného servisu pro automobilku Tesla. Přesné datum, kdy by se v České republice mohlo zprovoznit výdejní místo, prozatím není znám.

Tesla je v mínusu aneb statistiky

Společnost Tesla je momentálně ve ztrátě, i když se projevuje čím dál tím větší zájem o tyto elektrické automobily. Podle odhadců společnosti by se to do budoucna ovšem mělo změnit. Pro tento rok připadá nad 350 tisíc automobilů, které Tesla do světa vypustí.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora