V HSV postavili další špičkový sedan

Bylo by to jako nošení dříví do lesa, začít další článek o modelu australského Holdenu, respektive sportovní divize HSV, informací o konci výroby a zaměření se na prodej přeznačeních Opelů a Chevroletů. Proto se raději věnujme něčemu příjemnějšímu, čímž HSV Senator s klasickou koncepcí motoru vpředu a poháněnou zadní nápravou ve speciální edici SV rozhodně je.

Že by se verze SV nějak výrazně lišila od luxusního Senatoru Signature, ze kterého vychází, to se rozhodně říct nedá. Unikátní jsou 20palcová kola SV Rapier v kombinaci s černou maskou chladiče, kryty zrcátek, nasávači vzduchu v blatnících, orámováním bočních oken, zadním spoilerem a znáčky automobilky. Výfukové potrubí je zakončeno čtyřmi chromovanými koncovkami. Interiér nabídne vedle prahů s logem Senator SV a sportovní sedadel v kůži Onyx už jen plaketu s číslem vyrobeného kusu.

Mohlo by vás zajímat:  Do roku 2016 bychom se mohli dočkat BMW M8

Těch bude celkem 52 – 50 jich bude dostupných v Austrálii a 2 na Novém Zélandu. Tím však vlastně veškeré odlišnosti v porovnání s verzí Signature končí. Pod kapotou je 6.2litrový osmiválec LS3 o výkonu 462 koní s točivým momentem 570 Nm, tato síla je na zadní kola posílána prostřednictvím šestistupňové manuální nebo šestistupňové automatické převodovky s pádly pod volantem a systémem Active Select. Automat je dostupný bez příplatku. 

Účinné zastavení zajišťují kované čtyřpístkové kotouče AP Racing, podvozek má stejně jako Signature odpružení Magnetic Ride Control. HSV Senator SV bude dostupný ve čtyřech odstínech karosérie a jeho cena je 83 990 australských dolarů (cca 1 588 000 korun). Nutno podotknout, že se jedná o hodně stylové loučení…

Mohlo by vás zajímat:  Do prodeje se dostane šestiválcové kupé značky Willys

Zdroj: HSV