V Kvasinách padl rekord, ke kterému pomohl i nový Superb iV

– S více než 320 000 vyrobenými vozy dosáhla společnost Škoda Auto v roce 2019 ve východočeských Kvasinách nového výrobního rekordu. Dalším milníkem v historii závodu bylo zahájení sériové výroby modelu Superb iV, prvního plug-in hybridu značky, které proběhlo v září 2019. Dosud bylo vyrobeno více než 2000 kusů tohoto modelu. Jako jeden z největších zaměstnavatelů v regionu se Škoda Auto navíc zapojuje i v řadě společensky prospěšných projektů.

Michael Oeljeklaus, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast výroby a logistiky, zdůrazňuje: „V roce 2019 jsme významně investovali do přestavby závodu v Kvasinách a společně jsme zvládli i náběh výroby modelu ŠKODA SUPERB iV. Tento milník v historii závodu i podniku je, stejně jako nový rekordní počet více než 320 000 vyrobených vozů, působivým důkazem odborné kompetence a týmového ducha našich zhruba 9000 zdejších zaměstnanců.“

Miloš Halbich, vedoucí závodu v Kvasinách, zdůrazňuje: „Náš závod již řadu let průběžně modernizujeme, abychom maximálně využívali kapacity a zvyšovali objem výroby. Kvasiny dnes patří mezi nejmodernější výrobní závody celého odvětví a pro značku ŠKODA jsou kompetenčním centrem v oblasti výroby.“ Dodal také: „Kromě toho v rámci mnoha projektů spolupracujeme s občany, místní samosprávou či se starosty obce Kvasiny a okolních obcí, a jsme hrdí na úspěchy, kterých jsme doposud dosáhli.“

Mohlo by vás zajímat:  MINI Cooper SE vstupuje na český trh. Na elektrickou stylovku potřebujete téměř 900 tisíc

Četné milníky a jubilea závodu v Kvasinách v roce 2019

Rok 2019 znamenal pro závod v Kvasinách, v němž se aktuálně vyrábí modelové řady SUPERB, SUPERB iV, KODIAQ a KAROQ, řadu novinek: v březnu 2019 sjel z linky 500 000. vůz ŠKODA SUPERB třetí generace a v dubnu byl zaveden digitalizační projekt „dProdukce“. Ten vede zaměstnance bezpapírovou a multimediální formou jednotlivými pracovními kroky i dokumentací a kontrolou kvality. Za to závod v Kvasinách na počátku listopadu v rámci 14. ročníku kongresu Automotive Lean Production v Autostadtu ve Wolfsburgu získal „Special Award – Smart Digital Application“.

V červenci 2019 byla zahájena výroba výrazně modernizované vlajkové lodi SUPERB, v září z hal vyjel první sériově vyrobený SUPERB iV s plug-in-hybridním pohonem – milník pro závod i pro společnost. Do nutných stavebních úprav v závodě a do rozsáhlé přípravy výroby prvního elektrifikovaného sériového modelu v historii značky investovala ŠKODA zhruba 12 milionů eur. ŠKODA SUPERB iV se vyrábí pouze v Kvasinách a vzniká na stejné lince jako varianty modelu SUPERB s konvenčním spalovacím motorem. Dosud bylo vyrobeno více než 2000 exemplářů elektrifikované vlajkové lodi.

Mohlo by vás zajímat:  30 let BMW na českém trhu aneb Ze stovek registrovaných aut v roce 1991 k současným tisícům

Aby bylo možné rozsáhlé vzdělávání zaměstnanců v oblasti elektromobility, postavila ŠKODA AUTO v Kvasinách nové tréninkové centrum, kde se dosud rekvalifikovalo více než 6000 zaměstnanců.

Foto: Škoda Auto (tiskové materiály)

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora