V létě raději nevyjíždějte! Uzavírek bude více než 40. A k tomu měření rychlosti!

Site 541197 960 720[1]

Máte v plánu během léta vyrazit na dovolenou, nebo jenom na nějaký výlet po republice? Pokud ano, a má to být vozem, už nyní říkáme, že bude na místě obrnit se trpělivostí. Z jakého důvodu? V plánu je na více než 40 uzavírek, které vás mohou na vašich cestách poměrně dost potrápit. Co a kde vás čeká?

Nejvíce problémů bude na dálnicích

Kupujeme si dálniční známky jelikož chceme, aby byla naše cesta pokud možno pohodlná a rychlá. Opak bude tyto prázdniny pravdou, jelikož právě na dálnicích bude nejvíce komplikovaných úseků, které se budou opravovat. Nemusíme jistě připomínat, že to nejhorší vás čeká na D1, která prochází celkovou dlouhodobou rekonstrukcí a ta rozhodně neustane ani tyto prázdniny. Není to ale dálnice jediná. To stejné vás čeká také na dálnici D8, stejně jako na dálnici D11 spojující Prahu a Hradec Králové.

Mohlo by vás zajímat:  Automobilky umí dobře manipulovat se statistikami prodejů. Zájemce lákají na zdánlivě žádané vozy

Nejenom omezený provoz, ale i měření rychlosti

Jakmile ke konkrétnímu místu přijedete, můžete očekávat celkem dlouhé kolony a zdržení. A pokud náhodou bude daný úsek prázdný, s minimální dopravou, nijak svou cestu neuspíšíte. Tedy pokud nechcete mít po příjezdu domů ve schránce nečekaný dopis. Ředitelství silnic a dálnic totiž plánuje instalaci průjezdních radarů, které budou hlídat rychlost jednotlivých řidičů. A to třeba na dálnici D1 a zcela určitě tomu bude i na D11, kde se u příjezdu na Prahu už jeden hlídající 80 kilometrů v hodině nachází.

Mohlo by vás zajímat:  Garáž není všespásná. Životnost auta ale prodlužuje i v letních měsících

Pomoci mohou chytré navigace

Pokud nechcete být na svých cestách nepříjemně překvapeni, doporučíme použití různých chytrých navigací. Díky nim budete vědět, jaký provoz je před vámi a zjistíte i reálný dojezd na místo určení. Svou cestu budete moci mnohem lépe naplánovat. Také nelze zapomínat na to, že dané aplikace vyhodnotí i to, zda je lepší místo kolony objet, nebo bude časově výhodnější si počkat. Tak šťastnou cestu.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora