V mnoha případech jsou ojetiny výhodnější než nové auto. Proto jdou také na odbyt

Ojeté, nebo raději nové auto? Jedná se o poměrně častou otázku při výběru automobilu. Jedna strana říká, že není nic lepšího než koupě nového vozu. Ta druhá zase, že jediná správná volba je ojetina. My se podíváme na hlavní důvody toho, proč lidé kupují spíše ojetiny a jaké klíčové výhody to má.

Příznivější cena

Auto je spotřební zboží, které tratí na své hodnotě. Nejvíce potom v prvních letech. Říká se, že jakmile opustíte brány autosalonu, snížila se hodnota vašeho vozu i o desítky tisíc. Z tohoto důvodu je ojetina smysluplnější volbou. Nejenom že je auto levnější než nové, ale vzhledem k tomu, že už několik let jezdí, není jeho pokles hodnoty až tak markantní, jako v případě vozu nového.

Možnost zajímavějšího výběru

Trend na současném evropském automobilovém trhu je spojený s řadou věcí. Mnoho aut už musí mít různé povinné bezpečnostní prvky výbavy, motory procházejí takzvaným downsizingem – snižováním objemu, a řada motorizací už je nedostupná z důvodu vyřazení z nabídky nebo přidání elektromotoru. Pro toho, kdo chce auto s určitými parametry, může být nabídka nových vozů značně omezená. Proto raději sáhne po ojetině, která ještě není tak moderní.

Zdroj obrázku: Pixabay

Možné záruky

Na nové auto je ze zákona minimálně dvouletá záruka. To je jeden z argumentů těch, kteří na takový vůz nedají dopustit. Zároveň to ale neznamená, že by se záruka nemohla vztahovat i na ojetinu. Některé automobilky nabízí prodloužené záruky, a tak není nic nemožného koupit bazarové auto, které může být ještě i několik let v tovární záruce. Dále nelze opomenout zamlčení skrytých vad, se kterými také souvisí právo určité reklamace bez ohledu na stáří auta.

Okamžitá dostupnost

I když autosalony lákají na skladové vozy, realita je taková, že jde jenom o pár kousků a na většinu modelů je nutné čekat. Někdy to jsou týdny, jindy měsíce. V případě ojetin nic podobného nehrozí, a pokud je auto vybráno, lze s ním okamžitě i odjet.

Zdroj: https://carbuzz.com/features/5-reasons-why-used-cars-can-actually-be-better-than-new-ones