V nejnovější sérii hry Need For Speed vozy Toyota nebudou. Svérázné vysvětlení automobilka později smazala

Série Need For Speed je ve světě her velkým pojmem. První hra vyšla již v roce 1994 a od té doby vývojáři stále pracují na nových a nových sériích, které lákají nejenom motoristické fanoušky. Aktuálně nejnovějším počinem je Need For Speed Heat. Tato série bude probíhat ve fiktivním městě Palm City. Během dne se bude hráč účastnit oficiálně pořádaných závodních akcí. Jakmile se setmí, promění se město v úplně jiný svět. Začíná se závodit nelegálně a kdo má kuráž, může vyzkoušet pouliční závody plné adrenalinu a porušování silničních předpisů.

Na výběr nebudou vozy Toyota

Mnoho hráčů dost možná zklame, že v nabídce jednotlivých automobilů bude chybět Toyota. Řada fanoušků jistě snila o tom, že alespoň virtuálně vyzkouší legendární model Toyota Supra, který je ikonickým počinem této automobilky. Ve hře Need For Speed Heat budou mít smůlu, jelikož vozy této automobilky zde nejsou k mání. Tvůrci samozřejmě nesmějí používat jednotlivé modely aut dle libosti. Je třeba nejprve uzavřít licenční smlouvy, na které řada automobilek kývla. Toyota tuto možnost odmítla.

Proč? Svérázné vysvětlení bylo brzy smazáno

Když se začaly objevovat otázky související s tím, proč Toyota v nové sérii Need For Speed Heat nebude, donutilo to automobilu zareagovat. Její britské zastoupení na Twitteru uvedlo, že důvodem absence vozů Toyota v této hře je to, že automobilka nepodporuje a nechce podporovat pouliční závody. Její vozy jsou k dispozici ve hře Gran Turismo Sport, kde se závodí zcela legálně. Záhy byl tento Tweet smazán a byl nahrazen vyjádřením, které působilo oficiálnějším dojmem.

I na druhý pokus Toyota uvedla, že její vozy hráč najde ve hře Gran Turismo Sport, za kterou stojí společnost Polyphony Digital. Právě s tou má uzavřenu exkluzivní smlouvu, která jí nedovoluje, aby byly vozidla Toyota použita i v jiných hrách. Kontroverzním virtuálním pouličním závodům se toto druhé vyjádření již zcela vyhýbalo. Bylo na tématu nelegálních závodů něco pravdy, nebo se prvotně jednalo jenom o neuváženou reakci, která neměla s realitou nic společného?

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Jaký vliv na řízení má vysoká teplota v autě? Je to podobné, jako řídit opilý!

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora