V Německu je k mání je výkonný Mercedes AMG. Za cenu podobnou jako průměrné auto

Výkonný Mercedes, nebo průměrné nové auto? Pokud jste limitováni penězi, patrně řeknete, že druhá možnost. Ale nemusí to být vždy. Stačí najít ten správný inzerát a může to být nadupaný Mercedes. Tento se totiž aktuálně prodává v Německu a jeho cena je skutečně srovnatelná s řadou nových vozů, obvykle v pouhém základu, který ale dostačuje jenom málokomu.

Unikátní Mercedes-Benz C 63 AMG

Prodávaný Mercedes-Benz C 63 AMG byl vyroben v roce 2008 a ukazuje kvalitu, ale i nadčasovost samotné značky. I když je 12 let starý, vypadá pořád velmi dobře a jeho design ani lehce nenaznačuje, že by snad byl autem, které už nemají na silnici co dělat. Stav tachometru ukazuje hodnotu 182 000 kilometrů, což jenom potvrzuje to, že auto jeho majiteli pravidelně sloužilo, a stále vypadá skvěle. K tomu všemu přidejme také praktičnost v podobě ohromného zavazadlového prostoru.

Zdroj obrázku: Mobile.de

Užijte si ohromující výkon

Skvěle vypadá, stejně jako Octavia má i velký zavazadlový prostor a tedy i praktičnost, ale něčím se přece jenom výrazně liší. Ano, je to výkon. Mercedes-Benz C 63 AMG je skutečně nadupanou raketou, o což se stará benzinový osmiválec o objemu 6,2 litrů. Právě díky němu dokáže auto nabídnout ohromující výkon 457 koní. Kdo sešlápne plyn, může se těšit na zrychlení z nuly na stovku za 4,6 sekundy. Když noha na plynu stále zůstane, lze se dostat až na 280 kilometrů v hodině. A věříme, že majitel auta to na německých dálnicích jistě několikrát zkusil.

Mohlo by vás zajímat:  Viditelnost na silnici je věcí všech účastníků provozu
Zdroj obrázku: Mobile.de

Skvělé auto za příznivou cenu

A jak je to s cenou, a skutečně je srovnatelná s tou, na které začínají různé základní verze nových průměrných vozů? Ano, je. Pravda, v případě jedné skupiny mluvíme o novém modelu, a tady o vozu dvanáct let starém. Ale ten výkon, to je dobrý důvod, proč o tomto jedinečném Mercedesu uvažovat. Majitel za něho chce 22 490 euro, což při současném kurzu činí necelých 600 tisíc korun. V čem byste jezdili raději? Většina fanoušků aut a milovníků výkonu má v této otázce jasno.

Zdroj: Autorský text

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora