V Německu se prodává netknutá Škoda Yeti jen s pár kilometry na tachometru

Že si chcete pořídit nový vůz Škoda Yeti, ale trápí vás, že se tento model přestal vyrábět v roce 2017? Potom zamiřte do Německa, kde se prodává stále ještě netknutá kopie vozu. Dá se tak říci, že jde stále o nové auto, i když rok výroby nastal přece jenom před nějakou dobou. Stačí, když na něho budeme pohlížet jako na vůz, který neměl žádného majitele a na jeho tachometru je pár kilometrů ze samotné výroby a s nezbytným popojížděním vozu které souvisí s jeho transportem. A přesně taková je charakteristika nových aut – skladovek. I když se nestává často, že by na svého majitele čekaly i několik let po ukončení výroby.

Zdroj obrázku: Mobile.de

Zajímavé SUV značky Škoda

SUV Škoda Yeti se vyrábělo od roku 2009 do roku 2017. V roce 213 prošel tento model faceliftem. Hlavními konkurenty vozu měla být Dacia Duster, ale také Ford Kuga, nebo Nissan Qashqai. Zájemci měli možnost pohonu 4×2 nebo 4×4. Celkově se vyrobilo více než 630 000 kopií a jedna taková, zcela netknutá, je aktuálně nabízena na německém inzertním serveru.

Mohlo by vás zajímat:  Běžný Renault se díky svému dokonalému stavu prodává za astronomické peníze

K prodeji je Škoda Yeti s motorizací 1,4 TSI, která přináší výkon 125 koní a točivý moment 200 Nm. Auto tak dokáže z nuly na stovku zrychlit za 9,9 sekundy a jeho maximálka činí 187 kilometrů v hodině. Nechybí také celkem slušná výbava v podobě klimatizace, ESP, sedmi airbagů, koženého volantu a dalších prvků. K praktičnosti auta přispívá také zavazadlový prostor o velikosti 415 litrů.

Zdroj obrázku: Mobile.de

Kolik auto stojí?

Pokud se rozhodnete pořídit si vůz Škoda Yeti, jste odkázáni už jenom na bazarové nabídky, jelikož vůz se už několik let neprodává. A tak je prodávaná netknutá funglovka v Německu skutečně něco jako bílá vrána – mimochodem, bílou barvu auto skutečně má. A kolik prodejce za tuto v podstatě raritu požaduje? Je to částka 18 990 euro, což v přepočtu dělá sumu lehce přes půl milionu. Jde o celkem slušnou cenu, když vezmeme v potaz, že zájemce bude i prvním majitelem vozu.

Zdroj: Autorský text

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora