V Německu se prodával osmiletý Superb za milion a půl, cena odpovídala specifickým úpravám

Škoda Superb je pokus mladoboleslavské automobilky oslovit vyšší střední třídu, která si chce pořídit luxusní, pohodlné a elegantní auto, a přece ušetřit. Nakolik se tohoto cíle automobilce podařilo dosáhnout, je otázkou názoru. Pravdou je, že s auty, jako je Mercedes třídy S nebo BMW řady 7 se Superby prostě srovnávat nemohou. Ale svůj segment trhu si nakonec našly, byť spíše v zemích bývalého východního bloku než na západě.

Zdroj obrázku: Mobile.de

Auto, jehož cena neklesá

Jako luxusnímu, nebo možná spíše skoro luxusnímu autu také Superbům klesá hodnota rychleji než ostatním osobním vozům, kupříkladu jen o něco menším Octaviím. Výjimkou z tohoto trendu jsou jen velmi speciální kousky, veterány, nebo modely, které jednoduše prokázaly, že jim přibývající léta ani desetitisíce najetých kilometrů nikterak nevadí. Také cena tohoto osmiletého Superbu neklesá. Ani ne tak kvůli autu samotnému, jako kvůli vybavení, které má. I díky tomu je jeho cena na trhu ojetin 55 tisíc euro, tedy zhruba 1,5 milionu korun.

Zdroj obrázku: Mobile.de

Speciál pro hendikepované

Osmiletá Škoda Superb Combi Elegance se 70 tisíci najetými kilometry, která se v sousedním Německu objevila na bazarovém inzertním portále mobile.de, je totiž upravena speciálně pro hendikepovaného řidiče. Ten se při jejím řízení objede bez osobní asistence i v případě, že je plně odkázán na vozíček. V kufru tohoto Superbu je nainstalované speciální hydraulické rameno, které řidiči pomůže uložit jeho invalidní vozík do kufru, když se řidič přesadí za volant.

Zdroj obrázku: Mobile.de

Speciálně upravený Superb má i řadu dalších výhod pro vozíčkáře. Kromě toho jde o velmi pohodlný a bezpečný vůz, který jemu i případným pasažérům nabídne dostatek prostoru. Základní charakteristiky tohoto vozíčkářského Superbu jsou:

  • Motor: dieselový čtyřválec s objemem 2.0 l a výkonem 170 koní
  • Maximální rychlost: 215 km/h
  • Zrychlení z 0 na 100 km/h: 9,9 s
  • Kombinovaná spotřeba: 6,3 l/100 km
Zdroj: Autorský text