V nových Škodovkách bude Laura. Takto kuriózně byl pojmenován hlasový asistent

Btrhdr

Škodovka inovuje a tak svůj infotainment doplňuje o hlasové ovládání. To dnes známe hlavně z mobilních telefonů. Nyní bude dostupné také ve vozidlech Škoda. Samozřejmostí je, že daný asistent musí mít také své jméno. Jaké bylo zvoleno? Je to Laura. Patrně jde o navázání trendu ženských jmen, která hlasoví asistenti mají. Pro příklad zmiňme Seat a asistentku Alex, nebo zařízení Apple a asistentku Siri. Ne všichni ale jdou tímto trendem. Například Mercedes-Benz využívá prosté oslovení „Mercedes“.

Mohlo by vás zajímat:  Toyota ukázala modernizovaný sedan Avalon

Okay, Lauro!

Přesně tato věta vyvolá aktivaci hlasového asistenta. Tedy v tomto případě asistentky. Pokyn „Okay, Lauro!“ má spustit funkci, která by měla řidiči pomoci obsluhovat funkce infotainmentu mnohem jednodušeji a mnohem rychleji. Bez nutnosti mačkat jakékoliv tlačítka, nebo zdlouhavě hledat potřebnou funkci na displeji. Asistentka Laura má být ve vozech Škoda skutečně propracovaným pomocníkem. Měla by rozumět celým větám, nikoliv jenom předdefinovaným frázím, které jsou uloženy v paměti.

Co vše Laura dokáže?

Většinu toho, co se od takového asistenta očekává. Laura umí nastavit klimatizaci, vytočit telefonní číslo ze spárovaného telefonu, zadat cíl a spustit navigaci, nebo vyhledat body zájmu (restaurace, bankomaty, obchody…) v okolí. Do budoucna vývojáři slibují i to, že hlasová asistentka Laura nabídne další funkce, stejně jako bude vyladěna k ještě větší dokonalosti v tom směru, že bude mluvenému slovu i v případech, kdy v autě nejsou ideální podmínky. Máme na mysli hluk, puštěné rádio a další jevy.

Mohlo by vás zajímat:  Renault Twingo 2014 - Nové informace a render

Zatím ve dvou modelech

A v jakých modelech Škoda se Laura objeví? Zatím to budou jenom dva. A to Scala a Kamiq. Pokud budou vybaveny systémem Amundsen, postačí říct během jízdy Okay, Lauro! a vyzkoušet si, jak schopná nová asistentka je.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora