V plánu je další elektrický pickup. O návrh se postaral Henrik Fisker

Připravte se na nový elektrický pickup. Tentokrát se do práce pustil majitel a zakladatel tuningové a malosériové firmy Henrik Fisker. Firma Rivian ukázala, že o elektrické pickupy je opravdu extrémní zájem a rozpoutala zuřivé závody o to, kdo přijde s dalším a lepším modelem. Elektrickou verzi svých oblíbených pickupů chystá také Ford, a dokonce i Elon Musk se na Twitteru nechal slyšet, že pickup od Tesly je ve vývoji.

Pickup od návrháře vozů Aston Martin

Henrik Fisker, člověk, který stojí za designem Astonů Martin DB9 a V8 z let 2004 a 2005, nezůstal ani týden pozadu. Přišel s nákresem elektrického pickupu, který by ještě měl mít klasické Li-Ion akumulátory s dojezdem okolo 450 km. Ovšem stále se jedná pouze o nákres a auto, které by mělo disponovat i stahovací střechou, by mělo do výroby přijít nejdříve v roce 2021. Automobilka Rivian má tedy stále velký náskok a konkurence, zdá se, trošku zaspala dobu.

Je ale pravdou, že úspěch elektrických pickupů asi nikdo neočekával. Přesto však zákazníky zaujaly především:

  • slušným dojezdem
  • značnou úsporou nákladů
  • velkým nákladním prostorem

O pickup Rivian R1T je nyní extrémní zájem, a pokud to vydrží, mohou se i další automobilky nechat inspirovat. Je tedy pravděpodobné, že trh brzy zavalí další podobné vozy. Na rozdíl od evropského trhu, jsou elektromobily ve Spojených státech značně dostupnější, je tedy zřejmé, že novinky budou cílit zejména na americký trh.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora