V Rusku mají parkovací místa jen pro ženy. Jsou větší a označena růžovou

Parkování je mnohdy noční můrou mnoha žen. V Rusku to tak už být nemusí, jelikož zde se na několika místech objevila speciální parkovací stání. Ta jsou určena výhradně ženám a mají jim pomoci bez velkých problémů zaparkovat svůj vůz. Tím nechceme říci, že by problémy s parkováním měly nutně jenom ženy – najde se jistě i spousta mužů, ale zatím se nám nepodařilo zjistit, že by někdo měl připraveno, nebo chystal, řešení přímo pro ně.

Parkovací místa v ruské Kazani

Speciální parkovací místa určená jenom ženám najdete v Rusku, konkrétně v městě Kazaň. A to před místním nákupním centrem Tsum. Právě tento obchodní dům se rozhodl řešit častý problém mnoha žen po svém. Tak, jako známe parkovací místa například pro invalidy, stejně jako pro rodiny s dětmi, nebo v posledních několika letech i pro elektromobily, můžeme u tohoto obchodního centra najít parkovací místa určená výhradně jenom ženám. A poznat je nebude nic těžkého.

Zdroj obrázku: Facebook / Tsum

Větší šířka a růžová barva

Poznat takto označená parkovací místa pro ženy, není před tímto obchodním domem nic složitého. Dané vyznačené plochy k parkování jsou totiž natřeny růžovou barvou. A na každém místě je bílou barvou také vyznačena silueta ženy a písmeno P, značící místo k parkování. Stejný obrázek je i na dopravní značce před těmito místy. Poznat, pro koho jsou, je tedy opravdu jednoduché. A mnohé ženy je jistě uvítají, jelikož šířka těchto parkovacích míst není standardních 2,5 metru, ale je přesně 4,4 metru. Ženy tak mají dostatek prostoru k bezproblémovému parkovacímu manévru, ale třeba i k tomu, aby vyndaly dítě ze sedačky.

Zdroj obrázku: Facebook / Tsum

Terčem kritiky za sexismus?

V souvislosti s těmito parkovacími místy už se začínají objevovat také první kritici, kteří obchodní centrum obviňují ze sexismu. Je sice pravdou, že růžové stání je doslova jako pěst na oko a může pro některé ženy působit celkem nepříjemně a dělat z nich špatné řidičky. Na druhou stranu si řada jiných jistě konečně oddychne, že budou moci zaparkovat bez jakýchkoliv problémů. Zvláště v době, kdy rozměry aut stále rostou.

Zdroj: Autorský text

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora