V Ženevě se představil koncept Sergio

Kdo by neznal italské designérské studio Pininfarina, ve kterém se navrhují a vyrábějí opravdu krásné a luxusní automobily. V čele nadaného týmu stál Sergio Pininfarina, který bohužel zemřel v červenci minulého roku. A právě na počest jeho památky vytvořili koncept nesoucí jeho jméno – Sergio.

Studie Pininfarina Sergio je postavena na základech Ferrari 458 Spider a to doslova, jelikož Sergio má i identický rozvor náprav se 458 Spider. Italský speedster, jak je zvykem, postrádá čelní sklo, a proto designérské studio dodalo vozu větší splitter jako kompenzaci a pro zlepšení aerodynamiky. Za sedačkami se nachází pevný spoiler, který chrání posádku a zvyšuje přítlak na zadní nápravu.

Mohlo by vás zajímat:  Audi RS6 Avant Plus s výkonem 608 koní

Pininfarina prohlásila, že torzní tuhost karoserie je větší než u 458 Spider a to díky menším dveřím, jež se zvedají do velikosti 45 stupňů. Ve srovnání s původním Ferrari je koncepční studie Sergio o 150 kg lehčí. V zadní části automobilu je umístěn 4.5litrový osmiválec o výkonu 562 koní a se sedmistupňovou převodovkou s dvěma spojkami, jež přenáší sílu na zadní kola. Zrychlení na stovku se odehraje za 3,4 sekundy a dosáhne maximální rychlosti 320 km/h.

Na závěr italské studio uvedlo: „Sergio navazuje na tradici speciálních jednokusových modelů pro speciální klienty, to znamená, že auto je reálné, nikoliv nějaký showcar. V případě zájmu dokážeme tento koncept vyrobit“.

Mohlo by vás zajímat:  Porsche 911 (991) GT2 stále nejisté!

Zdroj: Pininfarina