Vaše chování na silnicích zaznamená i Google. Vozy s kamerami se vrací do ČR

Google Maps Street View Car 4732751 640

Chovat se na silnici správně je důležité nejenom z důvodu, abyste se vyvarovali pokutě od policie, ale abyste se i vyvarovali posměchu za to, co se svým vozem na silnicích provádíte. Zaznamenat vás může nejenom jiný řidič s palubní kamerou, nebo zvídavý účastník silničního provozu s mobilním telefonem. Vaše chování za volantem nyní zaznamená také Google. Vozy snímkující silnice pro službu Street View totiž znovu vyrážejí do České republiky.

Další pravidelný návrat

Služba Street View mapuje Českou republiku již od roku 2011 a pravidelně se k nám vrací. Nejenom ve formě snímkovacích vozidel, ale i ve formě dalších inovovaných forem, které mají za cíl snímkovat i místa, kam se auta nedostanou. My se však zaměříme právě na použití vozidel, která vás mohou nachytat v řadě situací, na které nemusíte být úplně hrdí. A jelikož se po celém světě pravidelně zveřejňují různé kuriózní snímky zobrazené právě na službě Street View, je dobré dát si pozor na to, abyste na jednom nebyli vidět právě vy.

Mohlo by vás zajímat:  Seat zvyšuje výkonovou laťku u svého velkého SUV zahájením výroby modelu Tarraco 2.0 TSI 245 k DSG 4Drive
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Google zamíří nejenom do velkých měst

Podle zpráv z tuzemské pobočky společnosti Google by se vozy sbírající data pro službu Street View měly vydat do největších tuzemských měst. Podle všeho by měla být auta k vidění ve městech jako je Praha, Brno nebo Ostrava, ale i v řadě dalších. Pokud se máme podívat na jejich výčet, tak v něm nechybí Pardubice, Liberec, Ústí nad Labem, České Budějovice, Plzeň nebo Karlovy Vary. Dále tu je ale i Chomutov, Hodonín, Litoměřice, Uherské Hradiště, Mladá Boleslav, nebo Břeclav.

Mohlo by vás zajímat:  Žluté světlo na semaforu řidiči často ignorují, nevědí jak se správně zachovat
Zdroj obrázku: Pixabay.com

A tím to nekončí. Google Street View totiž zamíří také do měst, jako je Třebíč, Tachov, Karviná, Mělník, Jičín, Trutnov, Blansko, Přerov a mnoha dalších. Je jasné, že zaznamenat vás za volantem může všude.

Pozor na to, jak jezdíte

Nikdo z nás jistě nechce být zvěčněn se svým vozem v celosvětové službě, kde si každý může prohlédnout to, jak někde pácháme přestupek, kdy stojíme kde nemáme, kdy jedeme, kam nesmíme, nebo kdy jsme za volantem zachyceni v choulostivé situaci.

Zdroj: Autorský text, Google, Street View
David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora