Vauxhall Insignia VXR SuperSport pro UK

Britská automobilka Vauxhall, která je odnoží německého Opelu, teď připravila pro své zákazníky speciální edici modelu Insignia. Bude pojmenována VXR SuperSport a nahradí dosavadní „standardní“ verzi VXR.

Britský Vauxhall chtěl po vzoru automobilky Opel zaujmout své potenciální zákazníky a u modelu Insignia VXR odstranil omezovač rychlosti. Opel totiž před rokem a půl uvedl na trh model Insignia OPC Unlimited, který omezovač rychlosti neměl a britští obyvatelé, kteří jsou zvyklí na speciální edice všeho možného, mohli rychlosti až 270 km/h pouze přihlížet.

Mohlo by vás zajímat:  Připravuje Renault ostré Sandero?

Vauxhall Insignia VXR SuperSport se nově bez omezovače rychlosti dostane až k maximální rychlosti 273 km/h, což představuje nárůst o nemalých 23 km/h. Výkon přitom zůstal zachován, takže pod kapotou najdeme identický motor 2,8 V6 s turbodmychadlem, výkonem 325 koní a 400 Nm točivého momentu. S tímto motorem vůz zrychlí z 0-100 km/h za 5,6 sekundy, přičemž síla je přenášena přes systém AWD na všechna 4 kola. Parametry tak kromě maximální rychlosti zůstaly prakticky nezměněny.

Vauxhall již přijímá objednávky na nový model  Insignia VXR SuperSport, který se dostane do prodeje koncem roku. Jeho cena bude v přepočtu zhruba 953 580,- Kč. Britové se tak po roce a půl dlouhém čekání dočkají superrychlé Insignie.

Mohlo by vás zajímat:  Výjimečně sportovní kompaktní vůz pro individualisty: Audi SQ2 je nyní ještě ostřejší

Fotografie: Worldcarfans