VC Maďarska: Hamilton vybojoval druhé vítězství

Poslední červencový víkend se nese v duchu jak Olympijských her, tak Velké ceny Maďarska formule 1. Po kvalifikaci se na pole position usídlil Brit Lewis Hamilton. Vedle mistra světa z roku 2008 se postavil na startovní rošt Francouz Romain Grosjean. Třetí místo na startu vybojoval úřadující šampión Němec Sebastian Vettel. Až šestá startovní pozice zbyla na aktuálního lídra Španěla Fernanda Alonsa. Sedminásobný mistr světa a rekordman v počtu vítězství na Hungarorigru, Michael Schumacher, byl po technických potížích donucen startovat z boxové uličky.

Po dramatickém a opakovaném startu uhájil vedoucí pozici Hamilton. Na třetí příčku se posunul Button. Rovněž Alonso si o jednu pozici polepšil. Fantasticky si počínal Webber, který se během prvního kola posunul z 11. pozice na sedmou.

Poměrně poklidný průběh závodu řízení především teamovou strategií ve své první polovině nepřinesl žádné dramatické momenty. Závod začal nabírat na obrátkách až ve 47. kole, kdy svedli souboj dva teamoví kolegové Räikkönen s Grosjeanem. Kimi se při výjezdu z boxové uličky dokázal nacpat před Francouze, čímž se dostal na druhou pozici na dohled vedoucímu Hamiltonovi.

Mohlo by vás zajímat:  Nový McLaren 12C GT Can-Am Edition míří na závodní tratě

Ten však před sebe nikoho již nepustil a cílem projel jako první, čímž vybojoval druhé vítězství v této sezóně. Na druhém místě s odstupem jedné vteřiny skončil Räikkönen před teamovým kolegou Grosjeanem. Fernando Alonso nakonec dojel na pátém místě a uhájil tak průběžné vedení v šampionátu. Druhý Webber, který v závodě skončil až osmý na něj ztrácí už 40 bodů.

Z 24 závodníků nakonec do cíle dojelo 22. Michael Schumacher po startu z boxové uličky a následné penalizaci závod nedokončil. Po letní přestávce se k šampionátu vrátíme až na konci srpna na Velké ceně Belgie.