Ve výběru nového i ojetého auta se nejvíce odráží styl našeho života

Jaké máš auto, takový život žiješ. I toto můžeme říci při pohledu na plná parkoviště. Stačí se podívat na některé vozy a najednou nám může být jasné, jaký styl života jejich majitel vede a co je pro něho prioritou. Co zde uvidíte a co to znamená?

Sportovní vozy

Patrně starší muž, který buď řeší krizi středního věku, nebo má tolik peněz, že si chce jednoduše užívat. Sportovní auto nemusí nutně jenom zlepšit jeho image, ale také je skvělou možností, jak si za volantem užít opravdu pořádnou porci zábavy.

Vozy MPV

Tady je celkem jasné, že jde o praktické auto určené pro početnější rodinu. Dva dospělí a několik dětí se musí někam vejít. A k tomu i řada zavazadel. Je jasné, že v takovém případě jsou vozy kategorie MPV nejlepší volbou. I když nemusí vypadat dokonale, v oblasti praktičnosti jasně dominují.

Vozy kombi

Opět podobná situace, jako výše. Vozy kombi jsou často nezbytnou volbou v případě hledání optimálního rodinného vozu. Dostatek místa až pro pět lidí, zavazadlový prostor, kam se vejde i kočárek, nebo všechna zavazadla při letní cestě na dovolenou do Itálie či Chorvatska.

Městské a malé vozy

Typická auta pro manželku. Proplete se jimi uličkami měst, vzhledem k ceně vozu nevadí nějaký ten škrábanec a na běžný nákup velikost zavazadlového prostoru plně stačí. Menší výkon není při popojíždění nijak velký problém.

Naftové vozy

Auto na naftu si v první řadě koupí ten, co toho denně najezdí víc než dost. Potřebuje motor s nízkou spotřebou a také dobrou výdrží. Je tu však ještě kategorie takzvané „staré školy“, kteří na diesel nedají dopustit a sáhnou po něm za každou cenu. I když jde o auto pro manželku, se kterým jezdí pár kilometrů denně.

Mohlo by vás zajímat:  Škoda Auto prodává méně vozů a politická situace vše jen zhoršuje. V Číně klesl zájem téměř o čtvrtinu

Elektromobily

Lidé, kterým záleží na přírodě, lidé, kteří pochopili že na kratší trasy není nic lepšího, a potom lidé kteří chtějí udělat dojem. Elektromobily jsou stále celkem výjimečné a pokud máte například Teslu, budíte pozornost a děláte dojem ať přijedete kamkoliv.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora