Velká galerie nového Mercedesu C kombi

Už v září přijde do prodeje nový kombík třídy C a nyní víme přesně, jak bude vypadat. Vzhled pochopitelně vychází z již představeného sedanu. Záď má mít sportovnější výraz s horizontálně tvarovanými světlomety, které spojuje chromovaná lišta. Oproti předchozí generaci se nové kombíkové Céčko nafouklo. Je o 96 mm delší (celkem 4702 mm) a o 40 mm širší (celkem 1810 mm). Také rozvor narostl o 80 mm na celkových 2840 mm. Díky tomu mají pasažeři vzadu více místa v oblasti ramenou, hlav, nohou i kolen. Přesto je ale vůz o 65 kg lehčí než starší model.

Mohlo by vás zajímat:  Seat Ibiza Cupra 2013 - Odhalená podoba a kompletní informace

Objem kufru narostl o 5 litrů na celkových 490, navíc při sklopení opěradel dostanete až 1510 litrů. Navíc prstor je značně variabilní, protože zadní sedadla jsou dělená v poměru 40:20:40. Vybrat si navíc můžete, zda chcete verzi pro 2 nebo 3 cestující vzadu. Navíc systém odemčení, otevření a zavření víka kufru může být plně automatický.

Kombi C je navíc první s novým systémem Connect Me. Ten umožňuje spojit se s automobilem na dálku odkudkoliv a kdykoliv a zjistit množství paliva v nádrži. Když jsme u paliva, tak nový model je dle automobilky o 20% úspornější, než jeho přechůdce. V nabídce má stejné motory jako sedan a to včetně hybridní verze 300 BlueTec Hybrid, která má spotřebu 3,8 litru na 100 km. Později se objeví i zážehový C 350 Hybrid.

Mohlo by vás zajímat:  Nový Golf R na propagačním videu a nových snímcích

Zdroj: Carscoops