Velká MPV se jeví jako skvělá volba pro rodiny. Automobilky však zapomněly na podstatnou věc

Vozy z kategorie MPV sice nevypadají nijak unikátně, ale skrývají obrovskou praktičnost. Ta se může hodit hlavně početnějším rodinám. I proto řada automobilek vsadila na tento segment a zkusila pár vozů prosadit. Jejich prodeje ale nejsou takové, jak se očekávalo. Tvůrci totiž zapomněli na jednu podstatnou věc, která má pochopitelnou logiku.

Velká rodina chce velké auto

Je běžná věc, že velká rodina bude chtít odpovídající auto. Vozy kategorie MPV této potřebě bez problémů odpovídají. Nabídnou velký vnitřní prostor, sedadla pro více než pět pasažérů, ale i dostatek zavazadlového prostoru. A jelikož početných rodin je mnoho, automobilky očekávaly, že o tyto vozy bude zájem. Statistiky prodejnosti však ukazují, že opak je pravdou. Důvod je zcela pochopitelný, ale ne každého může v první chvíli napadnout.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč o vozy není zájem? Je to cena

Klíčovým důvodem, proč o takové vozy není zájem, je samozřejmě cena. Velká rodina má samozřejmě určité potřeby, pokud jde o cestování, ale také mnohdy nemá peníze nazbyt. Koupit si nové prostorné MPV by často znamenalo nutnost se na hodně dlouho zadlužit. A nabídky bazarů, vzhledem k nízké prodejnosti nových, nejsou až tak zajímavé. Proto mnoho větších rodin udělá jasný kompromis a sáhne po kombíku. I ten může být dostatečně prostorným autem a ceny jsou často zcela jinde.

Kdo má peníze, koupí něco jiného

Jsou tu ale i rodiny, které peníze mají. A proč ti MPV nekupují? I tady je důvod zcela logický a ne každého v první chvíli napadne. Kdo má peníze, ten bude chtít cestovat ještě o něco komfortněji. V takovém případě místo klasického MPV koupí osobní dodávku. S dostatkem sedadel a místa jak pro jednotlivé pasažéry, tak i pro jakákoliv zavazadla a další náklad. I toto je jedním z důvodů, proč jinak praktické vozy nedovedou najít správného zákazníka. Těch je totiž skutečně velmi málo.

Zdroj: https://www.autoexpress.co.uk/mpvs/62098/best-people-carriers-and-mpvs-2021