Velkolepý návrat! Toyota Camry se vrátí do Evropy po čtrnácti letech

Už dlouho není tajemstvím, že současný model Avensis skončí v aktuální generaci z důvodu nepříznivých prodejů. Avšak stále se čekalo, čím Toyota zaplní nastolenou mezeru v portfoliu. A vida, konečně je jasno!

Japonská automobilka se vrátí na starý kontinent s modelem Camry, který se přestal prodávat na evropské půdě před čtrnácti lety. Toyota pronesla, že bude nabízena po celé západní Evropě, a to včetně Velké Británie a České republiky. S každoročními prodeji přes 700 tisíc vozů zůstává Camry celosvětově nejprodávanějším sedanem v segmentu D/E.

Současná osmá generace Camry se představila světu v loňském roce na detroitském autosalonu. Prozatím nebyly řečeny žádné specifikace o evropském provedení, ale pravděpodobně bude mít stejný 2,5litrový benzínový čtyřválec v kombinaci s elektromotorem jako zámořská variace. Americká verze Toyoty Camry má v útrobách lithium-iontové baterie s dvěma různými napětími – 245V a 259V. S hybridním ústrojím spolupracuje osmistupňová převodovka eCVT. Bohužel 3,5litrový šestiválec, který se nabízí v USA, se do Evropy nepodívá.

Toyota nadále uvádí v tiskové zprávě: „Nejnovější generace Camry ukazuje praktické výhody návrhářské a konstrukční platformy TNGA (Toyota New Global Architecture). Ta klade důraz na „potěšení za volantem“ i na špičkovou kvalitu dílenského zpracování, mimořádně efektivní obestavění prostoru a pokrokové technologie s intuitivním ovládáním.“

Toyota Camry Hybrid pro Evropu zavítá na tamní trhy v prvním čtvrtletí roku 2019.