Venkovský závod na americký způsob je pořádná divočina. Ve sprintu si to rozdali největší pickupy

V České republice jsou různé venkovské rallye hlavně společenskou událostí, na které se prohánějí napůl vraky, napůl auta. Často slouží k tomu, aby si mladí řidiči vybili energii a užili tu správnou adrenalinovou jízdu. Ve Spojených státech jde o něco podobného, ale místní rallye mají podstatně větší grády. Zatímco na tuzemských okreskách se prohánějí maximálně stovky koní, Američané se pohybují v řádech tisíců koňských sil, i když se závodu účastní jen několik aut. Jako například u rallye z dnešního videa.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pěkně nadupané offroady

Na americkém venkově se totiž prohánějí auta, která se u nás tak moc neprodávají. I proto, že naše skromné středoevropské podmínky by podobným offroadům byly poněkud malé. Na startu se potkala tato čtveřice silných offroadů:

  • Ford F-150 Raptor
  • RAM TRX 1500
  • Chevrolet Trail Boss
  • Chevrolet Silverado

Tahle auta pochopitelně mají nejen výkonné a hlučné motory, ale také pořádnou váhu, a tak byl jejich souboj divácky velmi atraktivní. To dokládá i ohlas, který video z klání vyvolalo na sociálních sítích, komentovali je lidé z celého světa.

Čtyři titáni a jeden šampion

Offroady se utkaly nejprve v rámci jakéhosi play off, respektive rozjezdových jízd ve dvojicích. Dva nejlepší spolu nakonec změřily síly ve finálové jízdě. A výsledek? RAM TRX 1500 snadno porazil všechny své soky. A není divu, tento nadupaný terénní speciál má všechny předpoklady pro to, aby v podobných kláních jednoznačně dominoval.

RAM TRX 1500

Letošní novinka z dílny Chrysleru se totiž může pochlubit pořádně silným více než šestilitrovým motorem s výkonem 702 koní, osmistupňovou automatickou převodovkou. Na své rozměry má také úctyhodnou maximální rychlost 190 km/h. Ještě víc vás asi překvapí rychlá akcelerace. Z nuly na sto s tímto kolosem zrychlíte rychleji než ve většině osobních aut – za 4,1 vteřiny.

Zdroj: Autorský text