Vermont v USA se může stát první zemí, kde budou na SPZ povoleny smajlíci

Značky na přání nejsou až tak nic výjimečného. Ale mít na nich smajlíky? Tedy takzvané emoji? I to může být realitou. Nikoliv zatím u nás, jelikož v České republice je výčet zakázaných znaků, ale i výčet zakázaných slov celkem bohatý. Realitou by to však mohlo být ve Spojených státech amerických. Konkrétně potom v šestém nejmenším státě USA, konkrétně ve Vermontu.

Smajlíci na registračních značkách

Jako by nestačilo, že jsou SPZ neboli registrační značky už tak v některých kombinacích nečitelné a některé znaky a čísla mohou být při větší vzdálenosti nerozeznatelné. Ve Vermontu se nyní rozhodli, že kromě klasických znaků by se na registrační značky mohly přidat také emoji. Tedy takzvaní smajlíci. Zatím jde pouze o návrh, který ještě musí projít schválením, ale pokud k tomu dojde, máme se na silnicích v tomto státě na co těšit. Kreativitě některých jedinců tak nebude stát téměř nic v cestě.

Povoleno by mělo být 6 smajlíků

Nebudou povoleni všechny, kterých je dnes na tisíce. Zatím není jasné, které by to být měly, ale návrh počítá s tím, že by se mohla povolit šestice jednotlivých smajlíků. Případní zájemci o vylepšení své dopravní značky by tak měli mít na výběr. Dá se očekávat, že v nabídce budou patrně pouze smajlíci základní vyjadřující určitou náladu. Jistě se nebude jednat o nic vulgárního, ani dvojsmyslného, i když není vyloučeno, že právě o takové by se jistě strhl nejvyšší zájem.

Bude to skutečná rarita

Pokud by byl daný návrh ve Vermontu skutečně schválený, tak se tato země stane vůbec první ve Spojených státech, kde bude něco podobného na registračních značkách možné. Jsme jenom zvědaví, jak hodně bude taková značka rozptylovat v běžném provozu a jak bude následně hlášena třeba policii, nebo pojišťovně, pokud dojde k nějakému problému s vozem. To by mohlo být ještě vtipnějším než emoji přímo na registrační tabulce.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora