Video, které ukazuje, jak se testují auta proti běžným nešvarům

Asi každý to občas pozná – při parkování narazíte kolem na obrubník, nešetrně zavřete dveře nebo najedete velkou rychlostí na sérii nerovností. Možná Vás překvapí, že i na tyto situace výrobci myslí, tedy minimálně pokud jde o Volkswagen.

Video, které můžete shlédnout níže, již sice není aktuálního data, celkem přesně však dává nahlédnout do nešvarů každodenního používání auta a také říká, že jsou na to vozy německého výrobce připraveny. Však komu se někdy nestalo, že nešetrně přijel nerovnost na silnici, neodhadl brzdný bod před množstvím nerovností nebo prudce posunul sedadlo dopředu či dozadu. Těm šikovnějším se možná povedlo zaparkovat na nějaké hromadě písku či štěrku nebo na polní cestě trefit výmol.

Mohlo by vás zajímat:  Zimní bunda ohrozí dospělé i děti. Bezpečnostní pásy nefungují, jak mají

Jestli takto německý výrobce testuje i dnes je otázkou. Vzhledem k tomu, že doba od počátku výroby New Beetlu nebo čtvrtého Golfu poněkud pokročila, vsadím se, že i na podobné situace dnes existuje nějaký počítačový program. Minimálně pro létající VW Transporter T4 však stojí za to koukat až do konce!

##volkswagen_test##

Zdroj: autoevolution.com