Vlhkost v automobilu má jednu překvapivou příčinu, jsou to samotní řidiči a jejich velká laxnost

Přílišná vlhkost je nepříjemná všude, ale v autě dvojnásob. V zimě může za nepříjemné zamlžování oken, ale může zapříčinit i přimrznutí dveří nebo zamrznutí klíčových dírek. A problémy vám nadělá i v jiných ročních obdobích, kdy může za rezivění některých součástek, ale také za nepříjemný zápach a případné zahnívání textilií.  V našem dnešním článku se dočtete, jak na nadměrnou vlhkost v autě vyzrát.

Zdroj obrázku: pixabay.com

Kde se vlhkost bere

Při poněkud nerovném boji s vlhkostí, které se dokonale zbavíte snad jen při projížďce po rozpálené poušti, je důležité uvědomit si, kde se vlastně v autě bere. Mezí nejběžnější zdroje vlhkosti v autě patří:

  • Jeho řidič a posádka. Lidé do auta vnášejí vlhkost hlavně na oblečení a na obuvi, ale vlhký vzduch také vydechujeme.
  • Špatné těsnění může protékat. To se týká zejména starších aut, která nejsou dostatečně servisována. Vodu, která do auta zatéká vinou špatného těsnění, nemusíte zaregistrovat, může být skrytá třeba mezi karoserií a střechou či jejími nosníky.
  • Nečistoty na karoserii mohou zapříčinit, že voda proniká do auta nechráněnými místy. To se stává zejména na podzim, kdy napadané listí neprodyšně ucpe odtokové kanálky.
Zdroj obrázku: pixabay.com

Pořádně si ukliďte

Nejsnazší způsob, jak proti vlhkosti bojovat, je udržovat interiér auta i jeho karoserii v dobrém stavu. A jednou za čas interiér pořádně omýt a očistit, nejlépe s vhodnými přípravky. Různé mastné nečistoty totiž pomáhají tomu, aby se vlhkost v autě držela. Úklid by proto měl začínat umytím oken, na kterých se mastnota drží snadno.

Po oknech se vrhněte na čalounění, většinu potahů lze sejmout a vyprat. Asi nemusíme dodávat, že předtím, než potahy vrátíte na místo, je musíte nechat pořádně vyschnout. Při očistě nezapomeňte omýt i samotná sedadla, ale také palubní desku, volant nebo strop. Ven z auta by měly jít také koberečky a všechen další mobiliář. Nakonec auto pořádně vyvětrejte.

Zdroj: totalcar.hu, Autorský text
Komentáře